Den laskavosti a štědrosti na ZŠ Bohumínská

11/12 2020

V naší škole máme mnoho šikovných dětí. Výborně se učí, reprezentují v soutěžích a olympiádách. Přijde nám ale důležité je vést i jinak. Pořádáme charitativní akce, třídíme odpad, upozorňujeme na významné svátky a události.

Den laskavosti a štědrosti na ZŠ Bohumínská

1. prosince 2020 se v ČR  konal Den laskavosti a štědrosti. Přemýšleli jsme, jak se do tohoto projektu zapojit, když se nikam nesmí a některé děti se stále učí distančně, ale našli jsme skvělé řešení. Rozhodli jsme se společně potěšit ty, kteří jsou nyní nejzranitelnější - babičky a dědečky. Jsou to lidé, kteří jsou teď zavření doma nebo v domovech pro seniory bez kontaktu se svými blízkými a jakýkoliv projev podpory jim, doufáme, udělá velkou radost.

Požádali jsme tedy děti naší školy, aby napsali dopis babičce, dědečkovi, nebo namalovali obrázek. Mile nás překvapilo, jak se toho děti ujaly, dokonce někteří přiložili i malý dáreček – namalovaný kamínek, nebo třeba korálkového andílka.

Se zástupci školního parlamentu jsme pak vše v pátek 4. prosince předali řediteli Domova seniorů na Kamenci. Doufáme, že jsme aspoň malinko babičkám a dědečkům zpříjemnili adventní čas a že si naši mikulášskou nadílku užili.

 

Liana Svobodová, ZŠ Bohumínská