Do Zoo Ostrava dorazil mladý samec lva indického

26/5 2021

Minulou středu byl do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava přivezen třiletý samec lva indického. Mladý lev pochází ze Zoo Frankfurt. Zpočátku pobýval ve vnitřních prostorech, po nějaké době mu chovatelé zpřístupnili i venkovní výběh. Aby měl dostatek klidu na seznámení s novým domovem, zůstane Pavilon indických zvířat zatím uzavřen návštěvníkům.

Do Zoo Ostrava dorazil mladý samec lva indického

 Návštěvníci Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava mohou opět zavítat mezi papuánské plazy a ryby nebo do prostředí deštného lesa západní Afriky. Některé prostory ale zůstanou i nadále uzavřeny.

Z důvodu příjezdu nového samce lva indického zůstává prozatím uzavřen Pavilon indických zvířat. Lev byl dovezen ve středu 19. května z německé Zoo Frankfurt. Jedná se o mladého jedince narozeného v roce 2018. Po vypuštění z transportní bedny zůstal nějakou dobu ve vnitřních prostorech, nyní má k dispozici i venkovní výběh přímo u pavilonu, kam může dle libosti vycházet, a postupně se tak seznamovat s novým prostředím. Od lvice bude určitou dobu ještě oddělen, nicméně zvířata na sebe vidí a slyší se.

Uzavřen zůstane i pavilon Malá Amazonie, který má velmi malou kapacitu a podle aktuálních nařízení by do něj směly vstoupit pouze dvě osoby. Při poměrně vysoké návštěvnosti, které se v tomto období zoo těší, by se tak dovnitř nemuseli dostat všichni zájemci. Je také možné, že při víkendové návštěvnosti budou pracovníci zoo nuceni uzavřít i další pavilony, protože nebudou schopni zajistit dodržování aktuálních podmínek. Návštěvníci se ale nemusejí obávat, většina zvířat bude k vidění ve venkovních expozicích.

Přehled aktuálních informací o provozu zoo najdou zájemci na webových stránkách: https://www.zoo-ostrava.cz/cz/pred-navstevou/informace-k-omezenemu-rezimu/