Heřmanické Vánoce!!!

21/12 2022

Čerstvě zrekonstruované náměstí před kostelem sv. Marka v Heřmanicích se stalo místem pro konání historicky prvních Heřmanických Vánoc o víkendu 17. a 18. prosince.

Heřmanické Vánoce!!!

Doprovázelo je vystoupení různých interpretů, stejně jako vystoupení místních dětí. Heřmaničtí hasiči připravili tradiční svařák i další pochutiny, stánků s dobrotami bylo v Heřmanicích ovšem mnohem víc. Krásně nazdoben byl také interiér kostela sv.Marka s rozzářenými vánoční stromy a jesličkami. Během sobotního programu došlo i na slavnostní rozsvícení vánočního stromu před budovou heřmanické fary.

Samotné Heřmanické Vánoce zahájili v sobotu na pódiu starosta Richard Vereš spolu s farářem Leošem Ryškou. Starosta Vereš všem popřál pěkné svátky. „Pěvně věřím, že Heřmanické Vánoce, které jsme pro vás připravili, se vám budou líbit. Jde o první ročník, Vánoce zde chceme pořádat každoročně. Nové náměstí před kostelem během roku jistě využijeme i pro další společenské a kulturní akce,“ oznámil starosta. Leoš Ryška konstatoval, že nově vzniklé náměstí je pro obec velkým darem. „Obec bez náměstí není úplná“ doplnil.

Na pódiu se během dvou dní vystřídali se svými vystoupeními například děti ze ZŠ Chrustova, písničkář Pavel Helan nebo cimbálová muzika Lipka. Součástí Heřmanických Vánoc byly také vánoční dílničky pro děti nebo výstava o životě Matky Terezy na farské zahradě. Nechyběl dětský kolotoč s dřevěnými zvířátky ani stánky s dekoracemi.

„První ročník Heřmanických Vánoc pokládám za velmi vydařený. Potěšilo mě, kolik lidí si zde našlo cestu. Mnozí heřmaničtí se mi svěřovali, že obdobné oslavy svátků tady chyběly a že už se těší na příští ročník. Zkusíme je nezklamat,“ uzavřel starosta Richard Vereš.

 

 FOTOGALERIE