Hráči KK Sokol Koblov skvěle reprezentovali na mezinárodních akcích

20/7 2022

Hráčky a hráči korfbalového družstva Koblov si vybojovali místo v reprezentačních výběrech, které se v červenci zúčastnily velkých mezinárodních turnajů a do reprezentačních nominací České republiky se probojovalo hned šest hráčů KK Sokol Koblov.

Hráči KK Sokol Koblov skvěle reprezentovali na mezinárodních akcích

Trojice juniorů Tomáš Hák, Kristýna Kopišová a Matyáš Mazour odletěla na Světový pohár U17 2022 do Nizozemska, kde byla součástí reprezentačního výběru, který dokázal vybojovat semifinálovou účast, když skončil druhý v základní skupině a postoupil mezi nejlepší čtyři týmy světa v této věkové kategorii. V semifinále česká reprezentace statečně bojovala s favorizovanou Belgií, kdy ještě v polovině druhého poločasu držela nerozhodný stav 8:8, ale nakonec podlehla 20:14. V boji o třetí místo s nejlepším družstvem asijského kontinentu Taiwanem Češi od začátku vedli, ale náskok udržet nedokázali a odvezli z nizozemského Eindhovenu čtvrté místo z jedenácti účastníků, když za sebou nechali například, Anglii, Německo, Portugalsko či Maďarsko.

Za to nejmladší reprezentační výběr České republiky se výrazně prosadil na Mistrovství Evropy U15 2022, které se konalo na Slovensku. Česká korfbalová reprezentace byla nejúspěšnější na tomto šampionátu, když v hlavní kategorii vybojovala mezi osmi reprezentačními výběry stříbro za vítězným Nizozemskem a v kategorii „vycházejících hvězd“ turnaji zcela dominovala a získalo zlaté medaile, když porazilo všech šest soupeřů. I v těchto výběrech měl KK Sokol Koblov trojnásobné zastoupení, když v prvním týmu se představili Lukáš Slezák a Valérie Hudec a v týmu Rising Stars pak Petra Matějíčková.

Že naše sportovní centrum mládeže KK Koblov vychovává kvalitní reprezentanty pro týmy Českého korfbalového svazu U15, U17, a U19 dokázal mimo jiné i úspěch hráčů a hráček na mistrovství Evropy U15, které se konalo ve dnech 13.-17.7.2022. V U15 byla kapitánkou Valérie Hudec a v RS týmu Petra Matějíčková. V. Hudec byla v průběhu mistrovství 2x vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.

Více informací naleznete na webu KK Sokol Koblov.