Kladení věnců 30. dubna

3/5 2021

Zástupci vedení městského obvodu uctili v pátek 30. dubna 76. výročí osvobození města Ostravy a konce 2. světové války položením věnců na tradičních pietních místech ve Slezské Ostravě a také u památníku Rudé armády v Komenského sadech.

Kladení věnců 30. dubna

I letos se kvůli epidemiologické situaci a vládním opatřením nekonaly velké pietní akty. „Přesto, že se neuskutečnil tradiční organizovaný pietní akt u památníku v Komenského sadech, nezapomněli jsme uctít památku hrdinů a připomenout si tuto významnou událost dějin našeho města. U příležitosti ukončení Ostravsko-opavské operace jsme rovněž položily věnce u všech památníků v našem obvodu i v Komenského sadech,“ uvedl starosta Richard Vereš.  

Starosta Richard Vereš spolu s místostarostkou Ivonou Vaňkovou položili věnec u slezskoostravského „tanku“, tedy u památníku 1. československé tankové brigády a následně u památníku Rudé armády v Komenského sadech. Místostarostové Hana Heráková a Vladimír Lyčka uctili památku hrdinů minutou ticha u slezskoostravské radnice, před pomníkem Miloše Sýkory, u pamětní desky Miloše Sýkory, u památníku padlým v 1. světové válce a památníku padlým a umučeným na ústředním hřbitově. Místostarostové Dagmar Macháčková a Roman Goryczka položili věnce u památníků na ulicích Jeseninova v Kunčicích, Škrobálkova v Kunčičkách, Na Druhém v Muglinově a Koněvova v Heřmanicích.

 

FOTOGALERIE