Letní prázdniny využíváme k opravám chodníků a vozovek

17/7 2019

Městský obvod Slezská Ostrava má ve své správě zhruba 100 kilometrů vozovek a stejnou délku chodníků. „Na jejich opravy každoročně vyčleňujeme nemalé finanční prostředky z rozpočtu městského obvodu a zároveň žádáme o finanční podporu ze strany města. Například v letošním roce se z rozpočtu obvodu jedná o částku ve výši cca 17 mil. Kč,“ uvedla místostarostka Hana Heráková.

Letní prázdniny využíváme k opravám chodníků a vozovek

V letošním roce probíhají nebo již byly provedeny opravy vozovky např. na ulici Na Josefské, Střádalů, Gogolova, U Nové šachty, Boční, nyní opravujeme vozovku na ulici Střelná. V rámci opravy vozovky ul. Orlovské, kterou zajišťuje Moravskoslezský kraj, provádíme opravu nástupišť MHD a přechodů, jejíž součástí jsou i bezbariérové úpravy pro imobilní občany (např. umístění reliéfní dlažby).

„V loňském roce proběhla oprava komunikace na ul. Koněvova, kde v současné době zahájíme přerušenou opravu chodníků, která bude dokončena během srpna. Letošní celkové náklady na opravu chodníků budou činit zhruba 4,7 miliónů korun a z toho 2.797 tisíc nám přispělo na stavbu město Ostrava,“ doplnila místostarostka. Opravami prošly i chodníky na ulici Vratimovská, ul. Zámostní (v parčíku „u tanku“), nástupiště na zastávce v Koblově-Lámař a v současné době probíhají práce na novém chodníku na ulici Muglinovské ve směru od řeky Ostravice až po křižovatku ul. Muglinovské s ulicemi Bohumínskou a Orlovskou. Jejich součástí je i výstavba cyklostezky. Tato investice si vyžádá zhruba 11 mil. Kč. Během léta proběhne i demolice tří opuštěných domů na ulici Muglinovské. Na jejich místě vznikne zelená plocha připravena k dalšímu využití.

 

FOTOGALERIE