Raná péče pomáhá i na Slezské

23/4 2020

Ačkoliv pandemie koronaviru svět v mnoha ohledech zpomalila a změnila, spousta věcí se odkládá, děti se nikoho neptají a rodí se pořád dál. A stále jsou mezi nimi i ty, které kvůli svému zrakovému nebo kombinovanému postižení potřebují pomoc a podporu. Rodiny těchto dětí (ve věku od narození do 7 let) se i nadále mohou obracet na Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, a získat tak potřebnou bezplatnou pomoc a podporu v náročné životní situaci.

Raná péče pomáhá i na Slezské

Organizace Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, působí v celém Moravskoslezském kraji, a tedy i ve Slezské Ostravě. Poradkyně rané péče dojíždějí za rodinami, které pečují o dítě s postižením zraku nebo s kombinovaným postižením, domů – v současné situaci probíhají konzultace online, tedy formou videotelefonátu nebo skypu, v souladu s postupným uvolňováním a opatřeními vlády se pak budou opět uskutečňovat v rodinách. Nicméně zájemci o službu se na Společnost pro ranou péči mohou obracet neustále – telefonicky (tel. č. 774 567 736) či e-mailem (ostrava@ranapece.cz) a dostane se jim maximální možné podpory.

 

Poradkyně rané péče tedy nadále aktivně konzultují s rodinami aktuální stav a vývoj dítěte, a to prostřednictvím videohovorů a skypu. „Pro rodiny jsou online konzultace ze začátku trochu nezvyk, ale máme vyzkoušeno, že to funguje. Zpracováváme pro ně a poskytujeme jim také nejrůznější instruktážní materiály a videa. Aktuálně jim zprostředkováváme také služby terapeuta. I když se nám v současném stavu daří rodiny maximálně podporovat, těšíme se, až za nimi zase budeme moci dojíždět domů,“ říká Vladimíra Salvetová, ředitelka pobočky Společnosti pro ranou péči v Ostravě.

 

Rodiče, kteří pečují o dítě předčasně narozené nebo s jakýmkoli vážným hendikepem, se nyní mohou obracet také na telefonní LINKU PODPORY, kterou Společnost pro ranou péči provozuje, a to na telefonních číslech 601 541 780 nebo 777 234 032 od pondělí do pátku od 9 do 15 hodin. Linka nabízí profesionální pomoc se starostmi o dítě, anonymní podporu a pochopení v nepříznivé situaci i základní sociálně-právní poradenství.

 

Službu rané péče pro rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením podporuje také městský obvod Slezská Ostrava, v letošním roce ji podpořil částkou 8 000 Kč.