Sportovci SK Mušketýr zhodnotili sezónu 2020

14/12 2020

Celoroční příprava jedinců SK Mušketýr přináší ovoce, oddíl má čtyři nové adepty jezdectví, kteří v roce 2020 složili zkoušku základního výcviku jezdce a poté se hned zapojili do oficiálních soutěží pořádaných ČJF.

Sportovci SK Mušketýr zhodnotili sezónu 2020

"Na jaře jsme uspořádali jedno soustředění na domácí půdě, tři tréninky proběhly na cizích závodištích. Z výsledků se můžeme pochlubit 1. místem ve Stříbrném poháru amatérů ve Sviadnově (Petra Kostková s Caridem), 5. místem Kryštofa Žídka v Celostátním poháru dětí do 15 let ve všestrannosti (koně Derylyn a De Costly), a také 1. a 2. místem Kateřiny Benediktové a koně Laidala ve vyšších soutěžích ve všestrannosti. 

V létě jsme za přísných opatření pořádali 7 turnusů letních příměstských táborů pro děti nejen z celé Ostravy, ale i zahraničí.

Podzim byl již 2. rokem spojen s akcí "Hejbni zadkem", sportovně branného dne plného soutěží, zábavy a grilování, kterého se zúčastnilo přes 150 účastníků včetně pana Václava (70+), který si akci velmi chválil. Tuto akci chceme uskutečnit i v roce 2021, opět ve spolupráci s Asociací TOM ČR.

V prosinci jsme pořádali Soustředění všestrannosti pro začínající jezdce s licencí pod vedením bývalého reprezentanta ve všestrannosti a prezidenta pro sport ing. Milanem Theimerem z JK Amír.

Rádi bychom poděkovali zástupcům města Ostrava, Městského obvodu Slezská Ostrava, MŠMT a Nadace ČEZ za finanční příspěvky, díky kterým byla naše činnost v roce 2020 s dětmi a našimi koníky o něco jednodušší a bohatší.

Věříme, že se situace s COVID-19 brzo uklidní, a my se budeme moci připravovat na novou jezdeckou sezónu 2021, bohatou na jezdecké úspěchy našich dětí. 

Všem Vám přejeme v Novém roce 2021 mnoho štěstí, zdraví, spokojenosti a úspěchů jak v osobním, tak i pracovním životě, " Alice Hovjacká, SK Mušketýr.