Starostou Slezské Ostravy byl jednohlasně znovuzvolen Richard Vereš

22/10 2022

Ve čtvrtek 20. října se uskutečnilo ve slavnostním prostoru obřadní síně slezskoostravské radnice ustavující zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava. Zástupci zvolených politických stran na úvod složili slib člena zastupitelstva a dále projednali dalších patnáct bodů programu, jejichž výstupem bylo především zvolení vedení městského obvodu, členů rady městského obvodu a výborů zastupitelstva.

Starostou Slezské Ostravy byl jednohlasně znovuzvolen Richard Vereš

Zastupitelé schválili počet členů rady městského obvodu. Ta zůstane i v dalším volebním období 11členná. Následně zastupitelé odhlasovali počet uvolněných členů zastupitelstva a stanovili jejich funkce. Pro výkon funkce bude v zastupitelstvu uvolněno 6 členů. Slezskou Ostravu budou reprezentovat starosta Richard Vereš /ANO 2011/ spolu s místostarosty Romanem Goryczkou /hnutí Ostravak/, Vladimírem Lyčkou /ANO 2011/, Ondřejem Slívou /ANO 2011/, Dagmar Macháčkovou /ANO 2011/ a Ivonou Vaňkovou /hnutí Ostravak/. Dalšími členy rady městského obvodu jsou Jiří Stoch /ANO 2011/, Jarmila Pavlaková /ANO 2011/, Alexandr Kuřil /ANO 2011/, Hana Heráková /ODS&NEZ/ a Vlasta Fajtlová /ODS&NEZ/.

Starostu Richarda Vereše přitom v setrvání ve funkci podpořili všichni zastupitelé (34 z 34 přítomných), včetně těch opozičních. V historii slezskoostravského zastupitelstva tomu tak bylo vůbec poprvé od roku 1990. „Vážím si velmi podpory všech zastupitelů. O to více mě těší, že mě podpořili i kolegové z opozice. Mám za to, že uplynulé čtyři roky byly velmi úspěšné a na Slezské se nám toho hodně povedlo. Věřím tedy, že i následující volební období bude podobně zdařilé a že i v zastupitelstvu budeme podobně konstruktivní a posuneme zase Slezskou o kus dále,“ uvedl starosta Richard Vereš po svém zvolení.

V dalších letech se chce přitom staronový starosta i koalice pod jeho vedením věnovat zejména velkým investičním akcím, mezi které patří multifunkční dům Muglinov s velkokapacitním kulturním sálem i novou knihovnou, sportovní hala v Koblově nebo rekonstrukce a přístavba hasičské zbrojnice v Heřmanicích. Zapomínat se nemá ani na rekonstrukce bytových domů ve vlastnictví městského obvodu. Výzvou je pak dle starosty současné energetická krize, v rámci které chce obvod více investovat do obnovitelných zdrojů energie na jim spravovaných budovách.

Z ustavujícího zasedání zastupitelstva byl pořizován on-line stream, který lze zpětně zhlédnout na Facebooku Slezská Ostrava.

Následující zasedání zastupitelstva městského obvodu se uskuteční 6. prosince, a to poprvé v komplexně zrekonstruovaném Kulturním domě Heřmanice.