Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Úprava veřejného prostranství Lámař

Poslední změna: Čtvrtek 11.07.2019 09:14

Na konci loňského roku jsme zahájili úpravy veřejného prostranství mezi ulicemi Lámař, Koblovská a Výdušná v Koblově. Během rekonstrukce jsme zajistili vybudování zastávky MHD, výstavbu přilehlého chodníku a postavili jsme oplocené dětské hřiště s hracími prvky. Stavbu pro nás realizovaly Technické Služby a.s. Slezská Ostrava a náklady činily zhruba 1,9 milionů korun. 

Slavnostního přestřižení pásky při příležitosti dokončení investiční akce se ujal středu 10. června starosta Richard Vereš a místostarosta Roman Goryczka. Děti z okolních mateřských škol předvedly pěvecké vystoupení a jako první si oficiálně vyzkoušely nové hřiště. 

Hřiště je určeno k rekreačnímu vyžití dětí ve věku od 2 do 6 let. Součástí hřiště je vahadlová houpačka, dvě houpadla na pružině, čtvercová cvičná stěna a rozhledna se sítí, žebříkem, chodníkem a skluzavkou. Hřiště je možné využívat v období od 1. dubna do 30. listopadu, denně od 9 do 20 hodin. “Chtěl bych popřát dětem, aby si nové hřiště užívaly co nejčastěji, a aby si lidé vážili zkrášleného okolí svého domova,“ uvedl starosta Richard Vereš.

FOTOGALERIE

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »