V Antošovicích vyrostl Domov pro seniory

26/5 2022

Slavnostní otevření Domova pro seniory Antošovice se uskutečnilo ve středu 25. května.

V Antošovicích vyrostl Domov pro seniory

Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta Slezské Ostravy Richard Vereš, primátor města Ostravy Tomáš Macura, náměstek primátora Zbyněk Pražák, náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová a spousta dalších významných hostů.

Domov pro seniory vznikl rekonstrukcí a dostavbou dlouhodobě nevyužívané budovy bývalé mateřské školy v Antošovicích. V domově tak vzniklo celkem 32 nových míst v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Stavba domova byla zahájena v srpnu 2020. „Provedena byla její komplexní rekonstrukce, nadstavba třetího patra a boční přístavba. Došlo k výměně rozvodů elektřiny a kanalizační přípojky, vybudovány byly nové vodovodní přípojky a nainstalována vzduchotechnika. Zcela nové jsou podlahy a také dveře a okna. Jednotlivé pokoje jsou moderně vybavené a přizpůsobené potřebám klientů. Fasáda domu je opatřena kontaktním zateplovacím systémem. Postaveno bylo i parkoviště s patnácti stáními,“ uvádí starosta Richard Vereš.

Kromě pokojů pro uživatele je v budově společenská místnost, jídelna, ordinace pro lékaře, sesterny, kanceláře pro sociální pracovníky, sociální zařízení pro návštěvníky a společné posezení na chodbách. Pro zpříjemnění pobytu v domově vznikla v zadní části zahrada s odpočinkovou zónou, lavičkami, fontánou, pergolou a jezírkem.

Náklady na stavbu činily téměř 81,8 milionů korun. „Na tuto významnou investici se nám podařilo získat dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 41,2 milionů korun. Téměř 22,7 milionů korun přispělo městskému obvodu na stavbu i město Ostrava,“ informuje starosta Richard Vereš.

O nástup do nového domova pro seniory dosud projevilo 72 zájemců, se kterými se momentálně provádí sociální šetření. Výstupem těchto šetření budou zpracované žádosti, které budou následně zařazeny do pořadníku. Klienti budou přijímáni v průběhu června.

1

2

8

6

3

4

5

7

10