V Koblově vyrostlo nové sportoviště

18/8 2020

V říjnu 2019 byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce areálu TJ Sokol Koblov. U hřiště vyrostla nová budova se zázemím. V přízemí najdou sportovci velkou klubovnu se sociálním zařízením, dále skladovací prostory, technické zázemí objektu a garáž pro skladování sekací techniky.

V Koblově vyrostlo nové sportoviště

V prvním patře vznikly čtyři šatny se sprchami, zázemí pro rozhodčí a rozhlasová kabina. Součástí budovy je rovněž zastřešené venkovní posezení. Kolem hřiště je nové zábradlí, střídačky pro hrající týmy a časomíra. Hrací plocha má umělou závlahu a v prostorách brankoviště je vybavena hybridním trávníkem.

„Stavba a rekonstrukce sokolského areálu v Koblově vyšla na necelých 26 milionů korun. 18 milionů poskytlo ministerstvo školství, 5 milionů město Ostrava a 3 miliony korun městský obvod Slezská Ostrava," informuje starosta Richard Vereš.

„Jsem rád, že Slezská Ostrava získala v Koblově moderní sportoviště, za které se rozhodně nebudeme muset stydět. Areál TJ Sokol Koblov totiž neslouží jenom místním fotbalistům, kteří hrají Okresní přebor skupinu „A“ a mladším žákům U11, kteří hrají 3. třídu skupinu „C“. Pravidelně se zde konají mládežnické fotbalové turnaje, nejrůznější společenské akce, dětské dny a setkávání občanů. Velký dík patří i členům TJ Sokol, kteří se na přeměně areálu aktivně podíleli,“ uvedl místostarosta Roman Goryczka.

FOTOGALERIE