V Koblově vyrůstá nové sportoviště. Při jeho otevření nastoupí stará garda Baníku Ostrava

5/5 2020

Na začátku října loňského roku byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce areálu TJ Sokol Koblov. U hřiště vyroste nová budova se zázemím. V přízemí najdou sportovci velkou klubovnu se sociálním zařízením, dále skladovací prostory, technické zázemí objektu a garáž pro skladování sekací techniky.

V Koblově vyrůstá nové sportoviště. Při jeho otevření nastoupí stará garda Baníku Ostrava

V prvním patře vzniknou čtyři šatny se sprchami, zázemí pro rozhodčí a rozhlasová kabina. Součástí budovy je rovněž zastřešené venkovní posezení.  Původní dřevěná budova TJ Sokol Koblov bude zachována a bude sloužit jako technické zázemí. Kolem hřiště roste nové zábradlí, střídačky pro hrající týmy a přibude časomíra. Hrací plocha bude mít umělou závlahu a v prostorách brankoviště bude vybavena hybridním trávníkem.

„Stavba a rekonstrukce sokolského areálu v Koblově vyjde na 25 milionů korun. Celkem 70 procent této částky poskytlo ministerstvo školství, 20 procent město Ostrava a 10 procent doplatí městský obvod Slezská Ostrava ze svého rozpočtu, informuje starosta Richard Vereš. Podle smlouvy má být vše hotovo do 30. června a díky dobrým klimatickým podmínkám to vypadá, že se stavba do tohoto termínu stihne. Stavba hlavní budovy již stojí, byly dokončeny omítky, podlahy, rozvody elektroinstalace, zdravotechniky a ústředního topení. Objekt je napojen na plyn i elektřinu.

„Jsem rád, že Slezská Ostrava získá v Koblově moderní sportoviště, za které se rozhodně nebudeme muset stydět. Areál TJ Sokol Koblov totiž neslouží jenom místním fotbalistům, kteří hrají Okresní přebor skupinu „A“ a mladším žákům U11, kteří hrají 3. třídu skupinu „C“. Pravidelně se zde konají mládežnické fotbalové turnaje, nejrůznější společenské akce, dětské dny a setkávání občanů. Velký dík patří i členům TJ Sokol, kteří se na přeměně areálu aktivně podílí,“ uvedl místostarosta Roman Goryczka. Těsná spolupráce se plánuje se sousedními Petřkovicemi, v budoucnu by v areálu mohli trénovat a hrát kromě družstev domácího Sokola Koblov i mládežnická družstva oddílu FC Odra Petřkovice, se kterým je uzavřeno memorandum o vzájemné spolupráci. Hřiště budou moci využívat i studenti Střední zdravotnické školy AGEL.

Velká oslava otevření sokolského areálu je plánována, pokud to aktuální situace dovolí, na 8. srpna. Slavnostní sportovní den má v programu, mimo řadu atrakcí, dopoledne tradiční fotbalový turnaj mladších žáků Memoriál Václava Činčaly, odpoledne pak nastoupí na nový trávník muži. „Půjde přímo o historický mezník. Proti výběru stávajících i bývalých fotbalistů TJ Sokol Koblov, doplněných o několik zajímavých hostů, nastoupí stará garda FC Baník Ostrava,“ uzavírá předseda TJ Sokol Koblov Pavel Pišťák.

Původní hřiště:

Nově budované hřiště:

 

Původní lavičky:

foto

Nové střídačky:

foto