Vyhlášení dotačního titulu na prorodinné a volnočasové aktivity

16/9 2022

Podpora rodin ale také dostupnosti volnočasových aktivit patří mezi oblasti, u kterých statutární město Ostrava vnímá jejich důležitost. Letos proto rozdělí 6,6 milionu korun pro projekty umožňující smysluplné trávení volného času a dalším 1,51 milionu korun přispěje na aktivity v oblasti rodinné politiky. Je to celkem o zhruba 1 milion více než v minulém roce.

Vyhlášení dotačního titulu na prorodinné a volnočasové aktivity

Žádosti o dotační podporu v obou oblastech mohou příslušné organizace podávat od 17. do 27. října tohoto roku. O přidělení dotací se bude rozhodovat v průběhu března 2023. Pro zájemce z řad potenciálních žadatelů je připravena informativní schůzka, která se uskuteční dne 20. září, od 14.30 hodin v budově Nové radnice na Prokešově náměstí, číslo 206a. K účasti je z kapacitních důvodů nutná registrace ZDE

Dotačním titulem Rodinná politika město v minulém roce podpořilo zhruba 30 projektů prorodinných organizací a spolků, a to ve třech oblastech - systematická celoroční činnost, jednorázové akce a podpora mezigeneračního soužití. Síť těchto subjektů pomáhá ve městě vytvářet rodině přátelské prostředí a častokrát je i onou pomyslnou pomocnou ruku při řešení mnohých situací, se kterými se rodiny potýkají. Ať už se jedná o činnost rodinných center, akce rozvíjející komunitní život a mezigenerační dialog až po aktivity preventivního charakteru, jako např. rodinné poradenství, semináře a vzdělávací kurzy pro rozvoj rodičovských kompetencí apod. Každoročně se s dotační podporou v této oblasti realizují např. tradiční akce jako „Tátafest“, „Zažít Ostravu jinak“, oblíbené cyklo vyjížďky „Do sedel“, ale i aktivity jako je mezigenerační setkávání v domovech pro seniory. Projekty pro rodiny v Ostravě zastřešuje značka „Fajna rodina“, což je hravý nástroj města pro komunikaci rodinné politiky. Podrobněji na https://fajnarodina.cz.

Prostřednictvím dotačního titulu Volný čas město podporuje zájmové volnočasové celoroční činnosti nebo jednotlivé akce určené ostravským dětem, mládeži nebo seniorům. Jedná se např. o činnosti táborníků, skautů, mládežnických hasičů, rybářů, dále o aktivity zaměřené na výtvarnou činnost, divadelní a hudební kroužky, folklorní tanec, balet, zpěv. O prázdninách se pak jedná o pořádání pobytových nebo příměstských táborů s obdobným zaměřením. Podrobnější informace naleznou uživatelé ZDE.