O Pohár starosty

O Pohár starosty ročníky: 2014, 2013, 2012 a 2011

Putovní pohár starosty Slezské Ostravy – 9. 6. 2014

Žáci ZŠ Bohumínská získali putovní pohár starosty Slezské Ostravy.Soutěž se konala v areálu ZŠ Chrustova v pondělí 9. června. Žákyně a žáci čtyř slezskoostravských základních škol soutěžili v atletických disciplínách. Skákali do výšky i dálky, házeli granátem, sprintovali na šedesát metrů a běhali štafety. Vše odstartoval starosta obvodu Ing. Antonín Maštalíř, po sečtení výsledků vítězné týmy i jednotlivce odměnila místostarostka MUDr. Hana Heráková.

Nejlepší ve všech atletických disciplínách byla ZŠ Bohumínská, následovaná ZŠ Chrustova, ZŠ Pěší a ZŠ Škrobálkova. Nejlepší atletkou byla vyhlášena Denisa Hyršová ze ZŠ Bohumínská, nejlepším atletem Milan Rückauf ze ZŠ Pěší.

PP 1 PP 2 PP 3
PP 4 PP 5 PP 6

O Pohár starosty 2013  – 4. března 2013

Žáci ZŠ Bohumínská získali putovní pohár starosty Slezské Ostravy.

Soutěž se v obvodu koná již sedmým rokem. O pohár se v ZŠ Bohumínská soutěžilo v úterý 4. března ve fotbale a také ve střelbě na laserové projekční střelnici. Ve fotbale i ve střelbě tentokrát ZŠ Bohumínská zvítězila. Soutěže se účastnily rovněž další základní školy zřízené městským obvodem: ZŠ Pěší, ZŠ Chrustova a ZŠ Škrobálkova. Mladí sportovci byli odměněni poháry, diplomy a drobnými dárky místostarostkou MUDr. Hanou Herákovou a vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Petrou Nitkovou.

Pohár 1 Pohár 2 Pohár 3
Pohár 4 Pohár 5 Pohár 6

O Pohár starosty 2012

Na hřišti Základní školy Chrustova se konal v pátek 8. června již tradiční sportovní turnaj slezskoostravských škol o Pohár starosty.
Stovka žáků soupeřila v nejrůznějších atletických disciplínách, jako šedesát metrů sprint, skok do dálky nebo šest minut vytrvalostního běhu. Putovní Pohár starosty pro nejlepší školu po sečtení všech výsledků obhájila ZŠ Bohumínská.
Vítězem v chlapecké kategorii v čtyřboji se stal Jan Fiala z 8. B třídy ZŠ Bohumínská. Vítězkou dívčí kategorie pak Karolina Dombrovská z 8. A třídy ZŠ Chrustova.
Vítězné poháry předala na hřišti školákům místostarostka MUDr. Hana Heráková.  Popřála všem žákům i žákyním pěkné prázdniny a pochválila je za dobré sportovní výkony. „Trénovanost mladých hasičů se dokonale projevila,“řekla místostarostka po zjištění, že oba vítězové jsou členy slezskoostravských hasičských sborů.

ps1.JPG ps2.JPG ps3.JPG

O Pohár starosty 2011

Žáci a žákyně ZŠ Bohumínská zvítězili v turnaji slezskoostravských základních škol v basketbalu a získali tak Pohár starosty. Turnaj se konal 5. března ve školní tělocvičně ZŠ Bohumínská. Soutěže se zúčastnilo celkem dvacet osm žáků a dvacet jedna dívek většinou z osmých a devátých tříd.„Je to výborná akce, školy obvodu se tak navzájem více poznávají,“ řekla místostarostka MUDr. Hana Heráková, která předala vítězům v tělocvičně poháry i drobné odměny. Zároveň jim poděkovala za dobré sportovní výkony, ocenila, že se hrálo fair play.

123
4 5