Richard Vereš z hnutí ANO 2011 se stal starostou Slezské Ostravy – 22.11.2018

Richard Vereš byl zvolen starostou na ustavujícím zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava ve čtvrtek 22. listopadu. Získal 25 hlasů z 34 přítomných zastupitelů.

Radnici povede koalice hnutí ANO 2011, hnutí Ostravak a ODS. V opozičních lavicích zasedli zástupci hnutí Nezávislí, Slezská pro život a KSČM.

Prvním místostarostou a statutárním zástupcem starosty byl zvolen Ing. Roman Goryczka /Ostravak/. Ten, stejně jako v minulém volebním období, bude mít na starosti odbor financí a rozpočtu a také odbor školství a kultury. Místostarosta Vladimír Lyčka /ANO 2011/ má v gestci technickou správu budov. Místostarostce MUDr. Haně Herákové /ODS/ byl svěřen odbor technické správy komunikací, zeleně a hřbitovů. Místostarostka Ing. Ivona Vaňková /Ostravak/ bude stejně jako v uplynulých čtyřech letech, řídit odbory územního plánování a stavebního řádu a odbor majetkové správy. Místostarostka Dagmar Macháčková /ANO 2011/ má svěřen odbor sociálních věcí.

Zastupitelé rovněž zvolili jedenáctičlennou radu městského obvodu:

Mimo výše zmíněných členů vedení obvodu byli dále na místa radních zvoleni: Mgr. Radim Babinec /hnutí ANO 2011/, Mgr. Jiří Stoch /ANO 2O11/, Ivana Šmidáková /Ostravak/, Ing. Martin Vidura /Ostravak/ a Marek Juráš /ODS/.