Rok 2021

Zahájení školního roku 2021

Ve Slezské Ostravě letos nastoupilo do prvních tříd 135 prvňáčků do 6 tříd. V jejich první den je přišli přivítat zástupci vedení našeho městského obvodu. Popřáli jim i jejich rodičům hodně štěstí a každému žákovi dali malé dárečky.

Jana Kratochvílová hvězdou Sorfestu

Rockovému festivalu Slezskoostravský Rock fest /SORFEST/ patřila sobota 18. září na Slezskoostravském hradě a také na nedaleké Loděnici. Návštěvníci na celkem třech pódiích mohli sledovat dohromady sedmnáct hudebních skupin. Mezi jinými Limetal, Cocotte Minute nebo Krucipüsk. Vrcholem celého festivalu se stalo závěrečné vystoupení zpěvačky Jany Kratochvílové. Ta svůj exotický outfit doplnila hlavou krokodýla, kterou ze své hlavy nesundala po celou dobu koncertu.

Veřejné setkání na Kamenci

Další veřejné setkání se uskutečnilo hned ve středu 3. listopadu tentokrát v budově ZŠ Bohumínská na sídlišti Kamenec. Místostarostka Ivona Vaňková přítomné prostřednictvím prezentace informovala o průběhu regenerace sídliště i rozšíření parkovací zóny.

Vítání dětí 6. listopadu

V obřadní síni slezskoostravské radnice se v sobotu 6. listopadu uskutečnilo vítání dětí. Během dvou obřadů během jednoho dne přivítal starosta Richard Vereš celkem 17 dětí. Na prvním obřadu byly přivítány děti narozené v období měsíců duben až červen 2021, ve druhém pak děti narozené mezi červencem a zářím 2021.

Výstava Jiřího Surůvky

Ve čtvrtek 11. 11. se konala vernisáž výstavy Jiřího Surůvky "Být stále stár, to bych si přál..." Autor prezentoval díla dotýkající se kontroverzních sociálních, politických a kulturních témat. Výstavu si můžete prohlédnout do 30. ledna 2022

Den otevřených dveří slezskoostravské radnice

Ve středu 17. listopadu se uskutečnil Den otevřených dveří slezskoostravské radnice. Radnici navštívilo sedmdesát návštěvníků. Prohlédli si obřadní síň, kancelář starosty a místostarostů, zasedací místnost rady i půdu.

Muglinovští hasiči dezinfikovali radnici

Dobrovolní hasiči z Muglinova dezinfikovali v pátek 3. prosince budovu slezskoostravské radnice a také budovu úřadu na náměstí Jurije Gagarina. Celá akce trvala zhruba tři hodiny.

Vánoční setkání seniorů

Vánoční setkání seniorů se konalo v Domě s pečovatelskou službou Hladnovská ve středu 15. prosince a v Domě s pečovatelskou službou Heřmanická o den později, ve čtvrtek 16. prosince.

Silvestrovský ohňostroj 2021

Přesně o půlnoci 31. prosince se před slezskoostravskou radnicí uskutečnil tradiční Silvestrovský ohňostroj. Za doprovodu reprodukované hudby trval zhruba 10 minut.

Zahájení školního roku

Do prvních tříd letos ve Slezské Ostravě nastoupilo 133 prvňáčků. Právě je přišli přivítat zástupci vedení našeho městského obvodu. Popřáli jim i jejich rodičům hodně štěstí a každému žákovi dali malé dárečky.