Vláda vydala nová opatření proti šíření epidemie koronaviru

9/10 2020

Vláda ČR schválila další mimořádná opatření, kterými reaguje na nepříznivý vývoj epidemické situace a rostoucí počet nakažených nemocí Covid-19.

Vláda vydala nová opatření proti šíření epidemie koronaviru

Změny se od 12. října týkají rovněž provozu úřadů. Úřad Slezské Ostravy bude mít v následujících dvou týdnech úřední hodiny stanoveny na pondělí a středu v době od 8:00 do 11:30 a od 12.30 do 14.00 hod.

Upřednostňuje se písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním. Příjem veškerých dokumentů od veřejnosti bude pouze prostřednictvím podatelny v budově úřadu na Gagarinově náměstí. Při vstupu do budovy úřadu je nutno mít ochranné pomůcky dýchacích cest a dodržovat rozestupy. K dispozici je dezinfekce. 

Od pátku 9. října se uzavírají posilovny, bazény, koupaliště, sauny. Restaurační zařízení budou svůj provoz zavírat nejpozději do 20 hodin. U jednoho stolu přitom mohou sedět maximálně čtyři osoby, v jídelnách v obchodních centrech jen dva lidé.

Od pondělí 12. října dojde po dobu 14 dnů rovněž k zrušení všech kulturních událostí, představení divadel, kin, zrušení veškerých sportovních utkání, uzavřena budou vnitřní sportoviště, venku budou lidé moci sportovat do maximálního počtu 20 osob. Platí zákaz návštěv v nemocnicích i domovech pro seniory. Uzavřeny pro návštěvy budou také zoologické zahrady. Zpřísněná opatření se budou týkat i obchodních center – v provozovnách, kde se stravuje bude muset být vypnutá wifi.

Omezení ve školách jsou přehledně vypsány v tabulce Ministerstva školství ZDE

S účinností od pondělí 19. října se účast na svatbách omezuje na maximálně 30 osob.

Vyhlášená opatření mají trvat dva týdny a pomoci redukovat nárůst nakažených covidem-19.

Usnesení Vlády ČR ze dne 8. října 2020 o přijetí krizového řízení naleznete ZDE