75. výročí osvobození Ostravy

30/4 2020

V dopoledních hodinách se u památníku 1. československé tankové brigády uskutečnil pietní akt u příležitosti 75. výročí osvobození Ostravy. Za městský obvod se jej zúčastnili starosta Richard Vereš a místostarostka Ivona Vaňková, kteří spolu s ředitelem Krajského vojenského velitelství plukovníkem Jaroslavem Medkem položili věnce a kytice. Památku uctili taky další zástupci Armády ČR, váleční veteráni, i zástupci Klubu vojenské historie, kteří byli oblečeni v uniformách z 2. světové války.

75. výročí osvobození Ostravy

„Nezapomínáme na důležité historické okamžiky a i v době, kdy se vzhledem ke koronavirové epidemii nemůže scházet větší počet lidí, uctili jsme, i když v omezeném počtu, památku těch, kteří se zúčastnili  Ostravsko-opavské operace,“ uvedl starosta Richard Vereš.

Vedení obvodu dále i s dobrovolnými hasiči uctilo památku také na dalších pietních místech, a to u Památníku Rudé armády v Komenského sadech, na ulicích Na Druhém v Muglinově, Koněvova v Heřmanicích, Škrobálkova v Kunčičkách, Jeseninova v Kunčicích, u slezskoostravské radnice, u Mostu Miloše Sýkory a na ústředním hřbitově. 

FOTOGALERIE