Čtyřlístek na Trnkovecké zahájil provoz

26/5 2021

Celkem dvanáct osob se zdravotním postižením již může využívat nového domu, který vyrostl na Trnkovecké ulici ve Slezské Ostravě. Investorem výstavby je město Ostrava, o domy i jejich klienty se stará městská organizace Čtyřlístek. Otevření nového domu byli přítomni za městský obvod starosta Richard Vereš, místostarostka Dagmar Macháčková a vedoucí odboru sociálních věcí Zdeněk Matýsek.

Čtyřlístek na Trnkovecké zahájil provoz

Klienti Čtyřlístku jsou postupně přestěhováváni z velkých objektů do moderně zařízených domků, umístěných v různých částech Ostravy. Ústavní péče je nahrazena prostředím, které by se mělo co nejvíce přibližovat životu v běžných rodinách. Celkem bude do nových a zrekonstruovaných 13 domů přestěhováno 159 klientů Čtyřlístku. Jeden z těchto domů je v současné době dokončován rovněž v Hrušově na Sodné ulici.

„Jsme moc rádi, že na Slezské takové domečky máme. Nejenom, že zkrášlují své okolí, ale napomáhají také tomu, že společnost vnímá klienty, kteří jsou tady ubytováni, mnohem pozitivněji,“ uvedl během slavnostního zahájení starosta Richard Vereš a ocenil spolupráci se Čtyřlístkem: „Kdyby všechny městské organizace spolupracovaly obdobně jako Čtyřlístek, bylo by to krásné a fajn. Takové spolupráce si velmi vážíme a jsme moc rádi za to, jak funguje,“ konstatoval.

K dispozici jsou v domě na Trnkovecké ulici dvě bytové jednotky. Jsou zde dvojlůžkové a jednolůžkové pokoje, společný obývací prostor s kuchyňským koutem, sociální zařízení, dále technické místnosti a zázemí pro zaměstnance. O klienty po celých 24 hodin denně pečuje kvalifikovaný personál.

foto