Den otevřených dveří slezskoostravské radnice

23/11 2021

Ve středu 17. listopadu se uskutečnil Den otevřených dveří slezskoostravské radnice. Návštěvníci přicházeli na prohlídky mezi 14 a 17 hodinou. V přízemí na hosty čekala přednáška o historii budovy, která byla postavena v roce 1913. Následovala prohlídka jedné z nejkrásnějších místností radnice, a to obřadní síně.

Den otevřených dveří slezskoostravské radnice

Zde návštěvníky uvítalo vedení městského obvodu - místostarostky Ivona Vaňková, Hana Heráková a Dagmar Macháčková a místostarostové Roman Goryczka a Vladimír Lyčka. Současná obřadní síň původně sloužila jako zasedací sál obecního výboru Polské, později Slezské Ostravy. Návštěvníci měli možnost si zde prohlédnout elektrické varhany a také velmi kvalitní piano.

V rámci hodinové prohlídky si dále návštěvníci prošli kanceláře starosty a místostarostů, místnost rady, jindy nepřístupnou půdu, ze které je krásný výhled na Ostravu. Na chodbě radnice si mohli návštěvníci prohlédnout obrazovou galerii s fotografiemi všech dosavadních starostů Slezské Ostravy.

Poté se návštěvníci odebrali do Slezskoostravské galerie, kde viděli výstavu Jiřího Surůvky s názvem „Být stále stár, to bych si přál…“. Pro hosty byly v galerii připraveny drobné propagační předměty obvodu.

 

FOTOGALERIE