Do Slezské Ostravy přijela ministryně financí Alena Schillerová

20/9 2021

Místopředsedkyně Vlády ČR a ministryně financí Alena Schillerová navštívila 17. září městský obvod Slezská Ostrava.

Do Slezské Ostravy přijela ministryně financí Alena Schillerová

Její první návštěva patřila obyvatelům Domova s pečovatelskou službou na ulici Hladnovská, odtud se potom vydala do nedaleké muglinovské restaurace Prostor, kde se zúčastnila Shromáždění delegátů sborů dobrovolných hasičů okresu Ostrava – město. Ministryni při její návštěvě Slezské Ostravy doprovázeli starosta Richard Vereš a místostarostka Dagmar Macháčková.

„Do Ostravy pravidelně jezdím na Dny NATO, letos jsem se rozhodla pozměnit svůj program a setkat se zde s co nejvíce lidmi a povídat si s nimi,“ odůvodnila ministryně svoji návštěvu seniorů v DPS Hladnovská. Ty informovala o aktuálních vládních krocích, jedním se zásadních témat setkání se stala covidová pandemie. „Doufám, že už jste všichni naočkovaní. To je základ a také jediná cesta, jak z tohoto pekla ven,“ uvedla ministryně před zaplněnou jídelnou DPS Hladnovská.

Uživatelé domova pokládali ministryni v následující diskuzi řadu otázek, většina směřovala na problematiku výše a vyplácení důchodů. „Vy jste ti nejzranitelnější, celý život jste poctivě pracovali a zasloužíte si spravedlivou odměnu,“ ujistila ministryně financí navštívené seniory o své přízni.

 

Během Shromáždění delegátů sborů dobrovolných hasičů okresu Ostrava – město v muglinovské restauraci Prostor pozdravila Alena Schillerová shromážděné hasiče v krátkém projevu. Sdělila jim, že hasiči získají v příštím roce ze státního rozpočtu miliardu korun navíc. Část těchto prostředků přitom bude vyčleněna právě na dobrovolné hasiče a v následujících letech finance poputují například na obnovu hasičských cisteren nebo rekonstrukce hasičských zbrojnic.

 „Věřím, že se nám tak v následujících letech podaří zrekonstruovat hasičskou zbrojnici v Heřmanicích, která je poslední nerekonstruovanou hasičárnou v našem obvodě, a postupně začneme obnovovat i cisterny, z nichž většina je stará již téměř 40 let,“ reagoval na oznámení ministryně starosta Richard Vereš.

 Zároveň ocenil, že si během návštěvy Ostravska našla Alena Schillerová čas právě na Slezskou Ostravu a její občany. „Věřím, že u nás strávila pěkné odpoledne,“ uzavřel starosta Richard Vereš.