Draci se vznášeli nad Muglinovem

18/9 2023

Městský obvod Slezská Ostrava uspořádal v neděli 17. září v areálu KD Muglinov Drakiádu. Desítky dětí tak společně draky tvořily, účastnily se připravených soutěží, opékání špekáčků a co bylo nejdůležitější – především pouštěly draky.

Draci se vznášeli nad Muglinovem

Po příchodu čekali na děti uvnitř kulturního domu už předpřipravení papíroví draci. Ty pro ně nachystaly lektorky Rodinného a komunitního centra Chaloupka, které pak dětem pomáhaly s jejich zdobením. Před kulturním domem se děti zapojovaly do různých soutěží – skákaly přes švihadlo, házely na cíl, lovily umělohmotné rybky. Za splnění úkolů dostávaly razítka do sešitků a získávaly ceny. Celou dětskou herní stezku organizovali členové komise pro sport a volný čas městského obvodu. V areálu také mohly děti objevovat tajuplný svět netradičních her a hlavolamů, stejně jako kuličkové dráhy.

Pak následovalo velké finále, kdy na louce u kulturního domu nastalo hromadné pouštění draků. Ty nejkrásnější ocenila speciální porota. Vítěze vyhlásil místostarosta Jiří Stoch. Ale odměn ve formě nejrůznějších hraček se nakonec dostalo po zásluze všem účastníkům.

„Náš městský obvod se každoročně snaží rozšiřovat nabídku akcí, které pořádá. Ve Slezské Ostravě se navíc koná řada další akcí organizovaných různými spolky, například dobrovolnými hasiči nebo sportovními spolky. Tyto aktivity se snažíme vhodně doplňovat,“ řekl o prvním ročníku Drakiády starosta Richard Vereš. „Je vidět, že děti, a nakonec i jejich rodiče, si dnes Drakiádu opravdu užili, určitě ji budeme chtít v příštím roce zopakovat,“ doplnil starosta Vereš.

FOTOGALERIE