INTERNATIONAL ENSEMBLE ZAVÍTÁ VE SLEZSKOOSTRAVSKÉ RADNICI

3/5 2023

Přijměte pozvání na koncert ostravského souboru International Ensemble s programem „Židovská hudba známá i neznámá“, který se uskuteční v obřadní síni slezskoostravské radnice v úterý 9. května od 19:00 hodin.

INTERNATIONAL ENSEMBLE ZAVÍTÁ VE SLEZSKOOSTRAVSKÉ RADNICI

Koncert „Židovská hudba známá i neznámá“ spojuje myšlenku propojení židovské hudby, která vznikla především za dramatických okolností nacistické perzekuce, s tradiční židovskou hudbou či filmovou hudbou. Vzhledem k okolnostem, za kterých skladby vznikaly, je až překvapivé, jak je tato hudba krásná a optimistická. Mnoho skladeb má náladu prvorepublikové kavárny.

Skladby, které na koncertě zazní, byly provedeny v premiéře ostravského souboru International Ensemble v podání sólistů – houslistky Daniely Grygarové, operního pěvce Adama Grygara
a klavíristky Reginy Bednaříkové. Soubor International Ensemble se zabývá hudbou perzekuovaných skladatelů již mnoho let a vystoupil na významných koncertech a festivalech v České republice i v zahraničí. V programu zazní skladby Roberta Daubera, Egona Ledeče, Ernesta Blocha, Ericha Adlera, Rudolfa Karla či slavný Schindlerův seznam Johna Williamse a písně ostravské skladatelky Ilse Weber.

Vstupenky v ceně 150 Kč zakoupíte v ostravských infocentrech nebo je také můžete zakoupit online na https://ticketware.eu/p/g6Hq

Seznam INFOCENTER:

  • Infocentrum Elektra, Jurečkova 1935/2, Moravská Ostrava a Přívoz
  • Infocentrum Věž, Prokešovo nám. 1803/8, Moravská Ostrava a Přívoz
  • Infocentrum Přívoz, Nádražní 164/215, Moravská Ostrava a Přívoz
  • Infocentrum Svinov, Peterkova 1152/14, Ostrava - Svinov
  • Info Jih, Horní 1664/63a, Ostrava - Jih