Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov drží 2.místo v 1. české korfbalové lize

5/12 2022

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov se po odehraném třetím kole zápasů drží v průběžné tabulce na druhém místě za vedoucím VKC Kolín.

Poprvé v sezóně 2022/23 se koblovské družstvo představilo na domácí palubovce na Čapkárně, kde přivítalo silné soupeře v podobě rezervy KK Brno a posledního vítěze 1.ligy SK RG Prostějov “B”.

První zápas proti KK Brno se vyvíjel podle představ domácího trenéra a poločasový výsledek dával naději na relativně snadný zisk bodů, když domácí odcházeli do šaten za stavu 10:5. Brněnské družstvo udělalo v sestavě do druhé půle několik změn a vývoj utkání se začal povážlivě naklánět ve prospěch jihomoravského družstva, jež se v závěrečné části ujalo vedení 15:17. Koblovští sportovci ještě dokázali dorovnat stav  na 17:17, ale poslední slovo patřilo hostujícímu družstvu, které si připsalo překvapivou výhru 17:19.

KK Sokol Koblov – KK Brno                                    17:19   (poločas 10:5)

Koše: Holubčíková 5, Vernarská T. 4, Hájek 2, Hák 1, Vrkoč 1, Kočí 1, Vernarská V. 1, Škrobová 1, Šupík 1

Do druhého zápasu proti favorizovanému Prostějovu udělal trenér Filip několik změn v základní sestavě, když na hřiště poprvé v kariéře poslal od začátku šestnáctiletého juniora Matyáše Mazoura a sedmnáctiletou Kristýnu Kopišovou , osumnáctileteho T.Háka , obranná čtveřice (Holubčíková, Kopišová, T.Hák, Mazour) měla věkový průměr necelých 19 let. Nadcházející generace se však odvděčila výborným výkonem a skvěle doplnila úvodní útočnou čtveřici (Hájek, Vrkoč, Vernarská, Škrobová). Skvělý vstup do utkání zaskočil mistrovské družstvo Prostějova a náskok domácího družstva rostl až na poločasových 10:3. Ve druhé půli se sice podařilo hostujícímu družstvu náskok snížit, ale na obrat v zápase to, díky maximálně obětavému výkonu celého koblovského družstva, stačit nemohlo a domácí mohli před svými fanoušky slavit cenné vítězství 14:11.

KK Sokol Koblov – SK RG Prostějov                     14:11   (poločas 10:3)

Koše: Holubčíková 4, Vrkoč 3, Hák 3, Kopišová 2, Škrobová 2