Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov v předposledním kole 1.ligy dvakrát zvítězilo

10/4 2024

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov dokázalo v předposledním kole 1.České korfbalové ligy dvakrát zvítězit a před posledním hracím dnem drží medailovou pozici, když je na třetí příčce tabulky a navíc má již zajištěnou účast v baráži o nejvyšší soutěž.

Na turnaji v Přelouči se koblovské korfbalové družstvo nejdříve utkalo s SK Plhov Náchod a jednalo se o výborný zápas, který nabídl neuvěřitelnou první čtvrtinu, v níž padlo 13 košů a po níž vedl Koblov 8:5, když střelecky excelovali Tomáš Hák a Matyáš Mazour. Do konce první půle dokázalo náchodské družstvo, které má mnoholetou extraligovou zkušenost, snížit na 10:9, ale koblovští korfbalisté výborně vstoupili i do druhé půle a vybudovali si až šestikošový náskok, který byl pro vývoj utkání rozhodujícím a výsledkem bylo cenné vítězství 19:15.

Do druhého utkání proti VKC Kolín, který je druhým nejúspěšnějším klubem české korfbalové historie, nastoupilo koblovské družstvo opět skvěle, když se rychle ujalo vedení a po první čtvrtině vedlo poměrem 8:2 a s velkou chutí navyšovalo rozdíl ve skóre i v následujícím průběhu utkání s touhou oplatit středočeskému družstvu porážku z první měření sil v sezóně, kdy podlehli 16:19. Tentokrát Koblovští nastříleli 16 košů již během první půle a ve druhé bez větších obtíží dokázali udržet získaný náskok a zaslouženě vyhráli 21:9 a v tabulce se posunuli na třetí příčku a své postavení budou ještě moci vylepšit v posledním kole, které je programu již v rámci následujícího víkendu.

Příjemný je pro KK Sokol Koblov i pohled na tabulku střelců, kterou vede koblovský kapitán Jiří Hájek s 56 koši a na místě třetím je navíc Tomáš Hák, který byl s 15 koši střelcem kola a s 53 koši je na místě třetím.