Lidé budou informování o novinkách díky mobilnímu rozhlasu

18/3 2020

Městský obvod Slezská Ostrava se dnešním dnem připojuje k těm, kteří prostřednictvím takzvaného mobilního rozhlasu informují své občany o důležitých záležitostech.

Lidé budou informování o novinkách díky mobilnímu rozhlasu

„V současné době především z důvodu zajištění krizové komunikace spouštíme službu mobilního rozhlasu, která má zvýšit a urychlit informovanost občanů. Zaregistrovat se je velmi jednoduché, ale pokud by s tím například senioři měli problém, pracovníci našeho úřadu jsou jim připraveni pomoci. Následně jim budou dle vlastní volby přicházet informace z radnice formou sms nebo v e-mailu. O tom, že tato nová služba funguje, informujeme nejen přes webové stránky, facebook a Slezskoostravské noviny, ale rozesíláme také informační leták do všech domácností seniorů,“ uvedl starosta Richard Vereš.

 

K přijímání zpráv přes mobilní rozhlas se mohou občané zaregistrovat na webových stránkách slezska.mobilnirozhlas.cz nebo přes aplikaci v telefonu. Stačí vyplnit kontaktní údaje a zvolit typ informací, které požadují zasílat. „Díky této službě jsme schopni umožnit efektivnější a modernější komunikaci mezi občanem a úřadem. Do budoucna službu rozšíříme o běžné záležitosti, jako jsou upozornění na rajónové čištění, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, také pozvánky na kulturní, sportovní a společenské akce. Komunikační kanál je nastaven rovněž tak, že samotní občané budou moci napřímo oznamovat své připomínky a upozornění,“ doplnil starosta. 

 

Zaregistrovat se je možné jednoduše a zdarma

Vše je v souladu s GDPR, obecným nařízením o ochraně osobních údajů.