OD 1. KVĚTNA REGISTROVANÉ SPOLKY A KROUŽKY PŘIJÍMÁJÍ CORRENTY

25/4 2023
Registrace stále probíhají! Od 1. května se spouští první etapa projektu na podporu mimoškolních aktivit dětí ve spolupráci se společností Corrency kdy spolky a kroužky začnou přijímat Correnty.
OD 1. KVĚTNA REGISTROVANÉ  SPOLKY A KROUŽKY  PŘIJÍMÁJÍ CORRENTY

Mimoškolní a volnočasové aktivity dětí, mezi které se neřadí jen aktivity sportovní, ale také nejrůznější kroužky nebo vzdělávání v základních uměleckých školách, vnímáme jako velmi zásadní pro fyzický i duševní rozvoj nejmladší skupiny našich občanů. Proto se městský obvod Slezská Ostrava rozhodl vyčlenit ze svého rozpočtu 4 000 000 korun, kterými chce podpořit aktivity slezskoostravských dětí a zároveň pomoci rodinám, které musejí z finančních důvodů mimoškolní a volnočasové aktivity dětí omezovat.

Rodiče v rámci projektu dostanou 1 000 correntů na každé dítě. Corrent je virtuální jednotka, se kterou digitální projekt Corrency pracuje. Jeden corrent má hodnotu jedné koruny.

Do projektu Corrency budou zapojeny námi oslovené spolky, organizace a poskytovatelé služeb, které nabízejí mimoškolní a volnočasové aktivity pro slezskoostravské děti. Na půlku útraty za aktivitu, kroužek či službu budou moci rodiče použít correnty a druhou půlku doplatí ze svého.

Registrace do projektu Corrency je spuštěna od 1. 4. 2023. Celý tento projekt je rozdělen na dvě etapy. V rámci první etapy obdrží rodiče prvních 500 correntů a tuto částku budou moci čerpat od 1. 5. do 31. 7. 2023. Druhá etapa poběží od 1. 8. 2023, kdy bude přiděleno dalších 500 correntů, které budou rodiče moci využít až do 30. 11. 2023.

Více informací si můžete přečíst rovněž na webu www.slezska.corrency.cz. Kdybyste měli k projektu jakékoliv další otázky, můžete se obrátit na infolinku 253 253 778 nebo napsat na e-mail podpora@corrency.cz.

Přehled aktuálně registrovaných obchodníků najdete zde: bit.ly/prehled-obchodniku