Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Oslavy 120 let sboru dobrovolných hasičů Kunčičky

Poslední změna: Středa 15.05.2019 09:23

Na den matek nám letos připadla ještě jedna významná oslava. Dobrovolní hasiči v Kunčičkách fungují už krásných 120 let a tak nemohla chybět oslava tohoto jubilea. Slavnostní den začal nedělní mší v kostele sv. Antonína Paduánského, kde hasičům otec Dariusz Sputo popřál další úspěšné roky a poděkoval za dosavadní spolupráci i přátelství a modlitbou ke svatému Floriánovi posvětil budoucí kroky místních hasičů.

Za obvod popřál hasičům i starosta Slezské Ostravy Richard Vereš, jenž věnoval k výročí slavnostní uniformy pro členy tamního sboru. Poděkoval dobrovolným hasičům za jejich nezištnou práci pro blaho obvodu a popřál jim minimálně dalších 120 let další činnosti. Po mši se průvod přesunul do hasičárny, kde bylo se vší parádou odhaleno tablo ke 120. letému výročí sboru SDH Ostrava Kunčičky. Starosta sboru  Zdeněk Chrobák při této příležitosti zejména zavzpomínal na historii sboru, velitel jednotky  Bc. Martin Jajcaj pak připomněl aktuální trápení výjezdové jednotky a zavzpomínalo se na členy, jenž nás bohužel tento rok opustili při tragických nehodách.

 Všem působícím a aktivním členům děkujeme za spolupráci, ochotu, dobrovolnou práci na akcích, mladým hasičům a jejich veliteli Radkovi Bachovi děkujeme za vnesení nového větru do plachet a oživení sboru. Bez Vás, milí členové, by nebylo co slavit. Děkujeme a připomínáme, že noví členové mají dveře otevřeny.

 Autor: Mgr. Blanka Jajcajová

foto

foto1

foto3

foto2

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Slezská Ostrava
Těšínská 35
710 16 Slezská Ostrava


Úřední hodiny »