Osmnáct dětí slavnostně přivítáno na radnici
Osmnáct dětí narozených ve Slezské Ostravě bylo slavnostně přivítáno v sobotu 13. června v obřadní síni slezskoostravské radnice. Přivítány byly děti narozené mezi měsíci lednem až březnem letošního roku. Děti slavnostně přivítala zastupitelka městského obvodu Lenka Anežková.
„Jste dnes bohatí, bohatí radostí a láskou. Váš život dostal další smysl. Buďte, prosím, svému děťátku oporou, rádcem i učitelem,“ vyzvala přítomné Lenka Anežková. Rodiče se během obřadu zapsali do kroniky městského obvodu. Program básničkami a písničkami zpestřily děti z MŠ Antošovická.
Z radnice si rodiče dětí odnesli drobné dárky připravené městským obvodem Slezská Ostrava. Byly to zejména hračky vyrobené v chráněných dílnách nebo štěrkátko či usínáček. Dárkový balíček pro děti a jejich rodiče připravila také Knihovna města Ostravy.
Děti narozené letos mezi měsíci dubnem až zářím budou na radnici slavnostně přivítány v měsíci listopadu. Přihláška potřebná k účasti na obřadu a všechny podrobné informace pro rodiče jsou k dispozici na stránkách www.slezska.cz v rubrice Občan.