Osmnáct dětí slavnostně přivítáno na radnici

15/6 2026

Osmnáct dětí narozených ve Slezské Ostravě bylo slavnostně přivítáno v sobotu 13. června v obřadní síni slezskoostravské radnice. Přivítány byly děti narozené mezi měsíci lednem až březnem letošního roku. Děti slavnostně přivítala zastupitelka městského obvodu Lenka Anežková.

Osmnáct dětí slavnostně přivítáno na radnici

„Jste dnes bohatí, bohatí radostí a láskou. Váš život dostal další smysl. Buďte, prosím, svému děťátku oporou, rádcem i učitelem,“ vyzvala přítomné Lenka Anežková. Rodiče se během obřadu zapsali do kroniky městského obvodu. Program básničkami a písničkami zpestřily děti z MŠ Antošovická.

Z radnice si rodiče dětí odnesli drobné dárky připravené městským obvodem Slezská Ostrava. Byly to zejména hračky vyrobené v chráněných dílnách nebo štěrkátko či usínáček. Dárkový balíček pro děti a jejich rodiče připravila také Knihovna města Ostravy.

Děti narozené letos mezi měsíci dubnem až zářím budou na radnici slavnostně přivítány v měsíci listopadu. Přihláška potřebná k účasti na obřadu a všechny podrobné informace pro rodiče jsou k dispozici na stránkách www.slezska.cz v rubrice Občan.

FOTOGALERIE