Paní Hilda Lubovská oslavila 102 let

13/4 2023

Paní Hilda Lubovská, klientka Charitního domu svatého Václava v Heřmanicích, oslavila v dubnu již 102. narozeniny. Gratulovat jí přišli starosta Richard Vereš a místostarostka Dagmar Macháčková. Oslavenkyni popřáli především pevné zdraví, mnoho sil i spokojenosti do dalších let. 

Paní Hilda Lubovská oslavila 102 let

Paní Lubovská žije v heřmanickém charitním domě již šestým rokem a na svém pobytu oceňuje zejména velkou zahradu, která k domu náleží. „Ta zahrada je k nezaplacení,“ říká. Tráví v ní pravidelně svůj čas, na procházky zde chodí v přijatelném počasí i v zimních měsících.

Na svůj věk se oslavenkyně cítí dobře. „Žádné velké problémy nemám. S trochou dobré nálady a dobré vůle se zvládne všechno,“ odpovídá Hilda Lubovská s úsměvem na otázku, jak se jí v tak úctyhodném věku daří.

Oslavenkyně je rodačkou z Brna, do Ostravy se přistěhovala v roce 1948. Měla zde jediného zaměstnavatele – společnost Ostravsko-karvinské doly, kde pracovala na úseku materiálně technického zásobování.

Spolu s manželem trávili spoustu času na horách. „Bruslila jsem, lyžovala, pravidelně jsme vyráželi na túry do Beskyd,“ vzpomíná Hilda Lubovská na to, jak dříve trávila svůj volný čas.