POZVÁNKA NA JANÁČKOVO KVARTETO

12/2 2024

V úterý 20. února 2024 pořádá městský obvod Slezská Ostrava v rámci “Cyklu komorních koncetrů” v obřadní síni slezskoostravské radnice koncert Janáčkova kvarteta. Janáčkovo kvarteto patří k našim nejvýznamnějším komorním souborům s takřka sedmdesátiletou uměleckou činností.

POZVÁNKA NA JANÁČKOVO KVARTETO

Za dobu své existence vystoupilo kvarteto na koncertních pódiích všech kontinentů  a spolupracovalo s významnými českými i zahraničními interprety. V obřadní síni vystoupí  kvarteto v současném obsazení -  1. housle Miloš Vacek, 2. housle Richard Kružík, viola Jan Řezníček a violoncello Lukáš Polák. V jejich podání zazní Smyčcový kvartet d moll, op. 34 Antonína Dvořáka, I. Smyčcový kvartet Z podnětu Tolstého „Kreutzerovy sonáty“ Leoše Janáčka a I. Smyčcový kvartet e moll „Z mého života“ Bedřicha Smetany.

Koncert Janáčkova kvarteta se uskuteční v obřadní síni slezskoostravské radnice v úterý 20. února od 19 hodin. Vstupenky v ceně 200 Kč jsou prodávány prostřednictvím INFOCENTER, případně formou online na: https://ticketware.eu/p/iHj9

 

Seznam Infocenter:

• Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/2, Moravská Ostrava a Přívoz

• Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8, Moravská Ostrava a Přívoz

• Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215, Moravská Ostrava a Přívoz

• Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14, Ostrava – Svinov

• INFO JIH!!! Horní 1664/63a.