Reprezentační sedmnáctka vybojovala bronz na Světovém poháru 2023

19/7 2023

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov mělo v reprezentačním výběru České republiky do 17 let hned čtyřnásobné zastoupení, když se finální nominace probojovali dvě juniorky a dva junioři z ostravského družstva, a to Bára Mamulová, Ester Michálková, Lukáš Slezák a Matyáš Mazour.

Reprezentační výběr České republiky ve věkové kategorii do 17 let vybojoval bronzové umístění na World Cup U17 2023, když po semifinálové porážce od stříbrného družstva Nizozemska, dokázal zvládnout těžký duel o bronz proti Maďarsku, které se prezentovalo na celém turnaji výborným korfbalem a dokázalo porazit ve skupině třeba Německo, Anglii či Portugalsko.

Česká juniorská reprezentace první den turnaje porazila postupně Hong Kong 25:4, Belgii 10:7, následně díky čtyřem košům ostravského Slezáka Slovensko 11:0 a po porážce s Taiwanem 6:13 zakončil český reprezentační výběr základní skupinu výhrou nad Katalánskem poměrem 8:3. V nedělním programu nejprve v dopoledním semifinále nestačila lvíčata na domácí Nizozemsko a po výsledku 6:25 bylo jasné, že na česká lvíčata zbude boj o bronzové medaile.

Do utkání o třetí místo pozměnil realizační tým sestavu a do útoku poslal čtveřici Holík, Křupal, Buriánková, Mamulová a do obrany pak vysokou čtyřku Slezák, Theissig, Pařilová, Michálková a KK Sokol Koblov měl tak v základní sestavě hned trojici hráčů. Skóre zápasu otevřel Křupal, ale maďarský tým povzbuzovaný vytrvalými fanoušky dokázal okamžitě vyrovnat. Vedení českému družstvu vrátila střelou z dálky Pařilová, ale opět hned z protiútoku bylo vyrovnáno. První dvoukošové vedení obstaral českému týmu dvěma koši kapitán Lukáš Holík a od stavu 4:2 již až do konce utkání byl ve vedení český reprezentační výběr. Do konce první půle se však šlo za minimálního českého náskoku 7:6 a trenéři nachystali do prvních minut druhé půle oživení útoku, když ke kapitánovi Holíka vystřídali Mazoura a René Křupal byl přesunut do čtyřky k Theissigovi, Pařilové a Michálkové. Jednalo se o výborný tah a během pár minut druhého poločasu Češi navýšili šňůrou šesti košů náskok z 8:7 na 14:7 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Střelecky se v boji o bronz blýskli zejména Holík a Theissig, kteří shodně zaznamenali po pěti koších a do střeleckých statistik se zapsali i Mazour a Mamulová, která se šesti koši byla nejlepší dámskou střelkyní družstva na celém turnaji.  Společně s celým týmem mohli slavit bronzovou medaili, na níž česká reprezentace na světové úrovni čekala dlouhých 7 let, kdy naposledy získala česká třiadvacítka bronz na MS U23 2016 v Olomouci. Hlavním trenérem naší reprezentace je náš Ing.L. Filip jež trénuje náš A tým a hráče zařazené v SCM.