Rosana de Montfort: POLOČAS

31/8 2023

Městský obvod Slezská Ostrava připravil ve Slezskoostravské galerii výstavu s názvem POLOČAS ostravské rodačky, výtvarnice Rosany de Montfort.

Rosana de Montfort: POLOČAS

Její díla jsou založena na vlastním pohledu na svět přes protiklady. Ve volbě stylů se neomezuje na trend nebo módní vlnu. Někdy zvolí realistickou malbu neskutečných věcí, a naopak reálný svět tvoří rychlými dynamickými špachtlemi. V nynější době své malířské umění, ale i dovednosti v architektuře a interiérovém designu vytváří na Novojičínsku, které se stalo jejím druhým domovem.

Dlouhodobý pobyt za hranicemi obohatil její vývoj z hlediska interaktivity a multikulturní společnosti. Kolekci jejího umění lze nalézt v soukromých sbírkách, ale také v korporátních prostorách v mnoha zemích. Právě ve Velké Británii dokázala oslovit nejširší publikum a zároveň rozvinout svůj styl o několik nových moderních technik a médií. Mimo klasickou malbu tvořila i plastiky, street art a velkoplošné murály. Následovaly výstavy a objednávky pro uměleckou ale také hudební produkci pro britské televizní kanály jako Channel U, BBC Channel 4 a Lion TV.

V současné době působí pracovně ve Velké Británií a v České republice. Aktuálně vystavuje na českém území, pořádá výtvarné kurzy a vyučuje na gymnáziu. Jako spolumajitelka firmy DE MONTFORT ART Ltd. spolupracuje s mezinárodními institucemi, galeriemi a sběrateli za účelem změnit život k lepšímu. Díky účasti na neziskových projektech získala několik ocenění, včetně uznání z Bílého domu a ocenění městské rady San Francisca.

Výstava POLOČAS výtvarnice Rosany de Montfort bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 14. září 2023 v 17:00 hodin ve Slezskoostravské galerii, Těšínská. Úvodní slovo přednese galerista, básník a umělec Libor Hřivnáč a o hudební složku se postará kytarový virtuóz Jakub Jalůvka.

Komentovaná prohlídka s autorkou je naplánována na neděli 15. října v 15:00 h.

Vystavená díla si mohou návštěvníci prohlédnout vždy v sobotu a neděli od 10:00 do 16:00 hodin až do 19. listopadu 2023.