Rosana de Montfort zahájila Poločas

15/9 2023

Ve Slezskoostravské galerii zahájila 14. září výtvarnice Rosana de Montfort výstavu svých prací nazvanou Poločas. K vidění je v galerii celkem padesát obrazů a pět soch. Výstava potrvá do 19. listopadu.

Rosana de Montfort zahájila Poločas

„Jsem ostravskou rodačkou, vyrůstala jsem u Sýkoráku. Přijít na toto místo je pro mě symbolické. Do svého rodiště se vracím po padesáti letech včetně dvacetiletého pobytu v zahraničí,“ řekla Rosana de Montfort o svém projektu ve Slezskoostravské galerii. „Hned vedle u tanku jsem měla první rande i první cigaretu. Jako malá jsem se těmito místy procházela s mámou,“ vzpomínala.

Svoji tvorbu označuje Rosana de Montfort termíny jako neo dystopie a posthumanismus. Ty se podle výtvarnice do průmyslové Ostravy přesně hodí. „Oba směry se zabývají tím, že se lidé stále více stávají obětmi přetechnizování a revoluce spojené s umělou inteligencí, kterou právě procházíme,“ uvedla.

Komentovaná prohlídka s autorkou je naplánována na neděli 15. října v 15 hodin. Vystavená díla si mohou návštěvníci prohlédnout vždy v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin.

FOTOGALERIE