Starosta Slezské Ostravy Richard Vereš rezignoval na post zastupitele města Ostravy

5/1 2023

Ve středu 4. ledna rezignoval na funkci zastupitele města Ostravy starosta městského obvodu Slezská Ostrava Richard Vereš.

Starosta Slezské Ostravy Richard Vereš rezignoval na post zastupitele města Ostravy

Svou rezignaci předal do rukou primátora města Tomáše Macury a dle zákona tak s úderem čtvrteční půlnoci zanikl jeho mandát v zastupitelstvu města.

„V rámci ostravského hnutí ANO jsme vždy aktivně bojovali proti kumulaci politických funkcí a interně jsme si stanovili, že každý z nás bude vykonávat maximálně dvě politické funkce zároveň. Protože jsem se v prosinci loňského roku stal zastupitelem Moravskoslezského kraje, získal jsem k pozici starosty Slezské Ostravy a zastupitele města třetí politickou funkci. Dodržel jsem proto interní závazek a funkce zastupitele města jsem se vzdal. Všem svým kolegům z městského zastupitelstva děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na novou práci pro náš krásný kraj,“ uvedl Richard Vereš.

Zastupitelem Moravskoslezského kraje se stal Richard Vereš k 17. prosinci, nahradil svého stranického kolegu a dosavadního krajského zastupitele Miroslava Otiska, který na tuto funkci rezignoval, a to rovněž z důvodu kumulace funkcí ve třech zastupitelstvech (zůstal tak pouze místostarostou městského obvodu Poruba a zastupitelem města Ostravy). I on tak dostál internímu závazku ostravské organizace hnutí ANO.

Richard Vereš je od roku 2014 zastupitelem městského obvodu Slezská Ostrava, od roku 2018 pak starostou tohoto obvodu. V roce 2018 byl zvolen rovněž zastupitelem statutárního města Ostrava. Aktivně zastupuje české samosprávy také v mezinárodních organizacích a asociacích – je členem Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy a v roce 2022 byl zvolen také viceprezidentem Rady evropských obcí a regionů.