Studenti mohou podávat žádost o speciálně pro ně vytvořené byty

23/9 2022

Městský obvod Slezská Ostrava v minulých dnech dokončil rekonstrukci bytů na ulici Dědičná, které budou nově sloužit jako byty pro vysokoškolské studenty. Objekt byl do doby rekonstrukce obýván problematickými nájemníky.

Studenti mohou podávat žádost o speciálně pro ně vytvořené byty

„Přistoupili jsme k vystěhování těchto nájemníků a rozhodli jsme o komplexní rekonstrukci domu. Cílem je přilákat další mladé lidi na Slezskou a umožnit jim důstojné bydlení během studia,“ uvedl starosta Richard Vereš.

Celkem je v bytovém domě na ulici Dědičná 12, v blízkosti sídliště Kamenec, 23 malometrážních bytů. 20 bytů je určeno pro jednoho studenta, ve třech bytech bude bydlet po dvou studentech. V rámci rekonstrukce domu byla provedena výměna oken, podlah, provedena elektroinstalace, opraveny byly omítky a vyměněny vstupní dveře. Rovněž v jednotlivých bytech byla provedena elektroinstalace, výměna stoupaček, podlah, nainstalovány byly nové kuchyňské linky a sociální zařízení. Provedena byla oprava omítek a výmalba. Byty mají nový nábytek (postele, skříně, poličky, stoly, židle), kuchyňská linka je vybavena sporákem a ledničkou. Nájemníci budou mít k dispozici připojení k internetu a službu praní prádla.

Zájemci o ubytování se již od dnešního dne mohou hlásit prostřednictvím online žádosti, která je na webových stránkách https://studenti.slezska.cz/. Při podání žádosti o ubytování se student musí prokázat potvrzením o studiu či přijetí ke studiu pro daný akademický rok. Ubytování se vždy poskytuje na dobu určitou, a to maximálně na jeden akademický rok.

„Za byt 1+kk se bude hradit měsíčně pět tisíc korun včetně služeb a energií, v bytě 1+1, kde budou dva studenti, dohromady zaplatí za měsíc osm tisíc korun opět včetně služeb a energií. Také kauce ve výši jednoho měsíce je vůči studentům vstřícná,“ doplnil starosta Vereš. V ceně ubytování je zahrnuto vybavení ubytovací jednotky, internetové připojení, úhrada služeb a energií poskytovaných s ubytováním (teplo, ohřev teplé vody, studená voda, elektřina a elektřina společných prostor, úklid společných prostor).

Více informaci včetně formulářů a ubytovacího řádu zájemci naleznou na webu https://studenti.slezska.cz/