Vláda vydala nová opatření proti šíření epidemie koronaviru

13/10 2020

Vláda ČR schválila další mimořádná opatření, kterými reaguje na nepříznivý vývoj epidemické situace a rostoucí počet nakažených nemocí Covid-19.

Vláda vydala nová opatření proti šíření epidemie koronaviru

Nově se budou muset nosit ochranné prostředky dýchacích cest – už od úterý 13. října – nejen ve vnitřních prostorách (mimo bydliště) a v hromadné dopravě, ale také na venkovních zastávkách a nástupištích hromadné dopravy.

 

Od středy 14. října přechází všechny školy kromě mateřských na distanční výuku. Opatření platí zatím od středy do 1. listopadu, od 2. listopadu by se výuka mohla vrátit do lavic. Zakázané jsou také školy v přírodě.

 

Uvnitř i venku se v jednu chvíli může shlukovat maximálně šest lidí. Výjimky mají rodiny či různá zasedání, například politických stran, zastupitelstev a podobně. Do konce nouzového stavu (3. listopadu) platí rovněž zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech venku. Zároveň se zavírají bary, kluby i restaurace. Povoleno je pouze výdejní okénko s provozem do 20 hodin. Výjimku mají hotelové restaurace, které však musí mít za dodržení hygienických opatření otevřeno jen pro své hosty a jen do 20 hodin a také svatební a smuteční hostiny.

 

 

Opatření Vlády ČR naleznete ZDE

 

 

Nadále platí již dříve přijatá opatření:

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava má úřední hodiny stanoveny na pondělí a středu v době od 8:00 do 11:30 a od 12.30 do 14.00 hod.

Upřednostňuje se písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním. Příjem veškerých dokumentů od veřejnosti bude pouze prostřednictvím podatelny v budově úřadu na Gagarinově náměstí. Při vstupu do budovy úřadu je nutno mít ochranné pomůcky dýchacích cest a dodržovat rozestupy. K dispozici je dezinfekce. 

Od pátku 9. října jsou uzavřeny posilovny, bazény, koupaliště, sauny.

Od pondělí 12. října došlo rovněž k zrušení všech kulturních událostí, představení divadel, kin, zrušení veškerých sportovních utkání, uzavřena jsou vnitřní sportoviště. Platí zákaz návštěv v nemocnicích i domovech pro seniory. Uzavřeny jsou také zoologické zahrady. Zpřísněná opatření se týkají i obchodních center – v provozovnách, kde se stravuje bude muset být vypnutá wifi.

S účinností od pondělí 19. října se účast na svatbách omezuje na maximálně 30 osob.