Dětská hřiště

Dětská hřiště MOb Slezská Ostrava

Dětské hřiště Koblov

Dětské hřiště Koblov se nachází na ulici Antošovické v Ostravě-Koblově v areálu multifunkčního hřiště. Hřiště slouží k rekreačnímu vyžití dětí od 3 do 10 let. Součástí hřiště je houpačkové hnízdo, lanový tunel,  věž se skluzavkou, houpadla, pískoviště, trampolína a pro rodiče dva piknikové sety.

Vlastníkem a provozovatelem dětského hřiště je statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava.

 

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

 

 

Návštěvní řád hřiště

Informace a mapa hřiště


Dětské hřiště Keltičkova

Dětské hřiště městského obvodu Slezská Ostrava se nachází na ul. Keltičkova v Ostravě – Slezské Ostravě a jedná se o první veřejně přístupné dětské hřiště v této lokalitě. Cílem bylo vybudovat „barevné a živé“ hřiště pro děti, které je zpřístupněno od srpna roku 2012.  Díky výstavbě hřiště se zkultivoval celý prostor a vzniklé místo by mělo zabezpečit vyžití dětí z blízkého okolí, plnohodnotné trávení volného času a odpočinek s relaxací ostatních obyvatel. Hřiště se architektonicky začlenilo do okolní zástavby a svým mobiliářem a barevností odpovídá představám „malých uživatelů“.

Součástí hřiště jsou velká herní sestava, řetězová houpačka, trojhran, dále dětský kolotoč, kreslící tabule s počítadlem, 3 houpadla, talíř na pružině, kladina a vahadlová houpačka. Je zde také možnost využití pitné vody. Celá výstavba dětského hřiště byla plně hrazena z finančních prostředků městského obvodu Slezská Ostrava.

Vlastníkem a provozovatelem dětského hřiště je statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava.

keltickova1.JPG

keltickova2.JPG

Návštěvní řád dětského hřiště


Dětské hřiště Beruška

Dětské hřiště Beruška se nachází v parčíku před mateřskou školou Chrustova v Ostravě-Heřmanicích, v provozu je od září 2013. na hřišti najdete velkou herní sestavu, dětský kolotoč, houpadla i řetězové houpačky. Hřiště je oploceno a monitorováno kamerovým systémem. Výstavba hřiště byla hrazena z finančních prostředků městského obvodu Slezská Ostrava.

Provozovatelem dětského hřiště je statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava.

Hřiště Chrustova II

Hřiště Chrustova III

navstevni rad_kamery


Dětská hřiště Sídliště Muglinov

V prostoru sídliště v Muglinově je rozmístěno několik dětských hřišť, jejichž vlastníkem a provozovatelem je městský obvod Slezská Ostrava. Hřiště slouží k rekreačnímu vyžití dětí ve věkové kategorii 3 – 14 let:

  • Mezi ulicemi Vdovská-Švédská

 Vdovská-Švédská2.JPG

  • Amfiteátr

Amfiteátr2

U Amfiteátru1

  • Pyramida

 Pyramida1

  • Za obchodem Hruška

U obchodu3

  • U Kapličky

U kapličky1

  • U pošty na ulici Želazného

Želazného1


Dětské hřiště Kunčičky

Dětské hřiště v Ostravě-Kunčičkách bylo zprovozněno v roce 2017 a nachází se mezi ulicemi Pstruží a Výhradní. Vlastníkem a provozovatelem hřiště je městský obvod Slezská Ostrava a slouží k rekreačnímu vyžití dětí od 3 – 14 let věku.

Pstruží1


Dětské hřiště Lámař

Provoz dětského hřiště Lámař v Koblově byl zahájen v červenci 2019. Nachází se mezi ulicemi Koblovská – Lámař – Výdušná v bezprostřední blízkosti zastávky MHD Lámař.
Dětské hřiště je určeno k rekreačnímu vyžití dětí od 2 do 6 let+ a návštěvní doba hřiště je stanovena na období od 1. dubna do 30. listopadu, pondělí – neděle včetně svátků 9:00 h – 20:00 h. Součástí hřiště je vahadlová houpačka, dvě houpadla na pružině, čtvercová cvičná stěna a rozhledna se sítí, žebříkem, chodníkem a skluzavkou.

Vlastníkem i provozovatelem hřiště je statutární město Ostrava, městský obvod Slezská Ostrava.

 lamar1

lamar2

Návštěvní řád dětského hřiště Lámař