Nabízíme pomoc seniorům

24/3 2020

V minulém týdnu jsme všem našim seniorům distribuovali do schránek dopis s důležitými informacemi, které se týkají situace kolem koronaviru. Mezi tyto informace patřila i nabídka nezbytné pomoci především osamělým seniorům, a to zajištění nákupu základních potravin a léků. Tyto nákupy zajišťují naši sociální pracovníci ve spolupráci s jednotkami sboru dobrovolných hasičů. Objednávky se zajišťují přes tel.č. 724 676 254 nebo 602 369 430 (na tato čísla se lze obracet každý pracovní den od 7 do 15 hodin).

Nabízíme pomoc seniorům

V době nouzového stavu je omezena také činnost SENIOR TAXI. Vzhledem k doporučení vlády je možno senior taxi využívat jen k dopravě související se zajištěním neodkladné zdravotní péče (chirurgické zákroky, onkologická léčba, neodkladné návštěvy po konzultaci s lékařem apod.). Vozidlo SENIOR TAXI je po každé jízdě dezinfikováno. Objednávky se zajišťují přes tel. č. 724 676 254.

Dobrovolní hasiči rovněž pomáhají a šijí nezbytné roušky. Pomáhá zhruba 10 lidí a celkem již ušili 1800 roušek, které předali k nám na úřad, do domovů důchodců, strážníkům městské policie a také do Fakultní nemocnice Ostrava. Látky a další materiál pro šití roušek dodávají i dobrovolníci, kteří se o aktivitě hasičů dozvěděli ze sociálních sítí.

FOTOGALERIE