Slezská Ostrava vzdala hold válečným veteránům – 28. – 30. 4. 2017

Slavnostní akt u příležitosti 72. výročí osvobození Ostravy se konal v sobotu 29. dubna u památníku 1. československé tankové brigády ve Slezské Ostravě.

Během aktu poděkovala starostka obvodu MVDr. Barbora Jelonková veteránům 2. světové války za jejich statečnost, když s nasazením svých životů osvobodili zemi od nacismu. Vzpomenula rovněž na dva legendární tankisty, Bedřicha Opočenského a Karla Šeráka, kteří se v minulosti pravidelně vzpomínkové akce u památníku ve Slezské Ostravě účastnili. Ani jeden z nich se již letošních oslav nedožil.

O den dříve, v pátek 28. dubna, položila starostka Barbora Jelonková spolu s místostarostou Mariem Lyčkou květiny a věnce na pietní místa ve Slezské Ostravě. Tato pietní místa se nacházejí na ulicích Na Druhém v Muglinově, Koněvova v Heřmanicích, Škrobálkova v Kunčičkách, Jeseninova v Kunčicích, na Ústředním hřbitově Slezská Ostrava a na budově slezskoostravské radnice, kde má pamětní desku radista Ivan Ahepjuk, který padl při osvobozovacích bojích 30. dubna 1945.

V neděli 30. dubna se konal pietní akt u Památníku Rudé armády v Komenského sadech v Moravské Ostravě. Za městský obvod Slezská Ostrava zde položili věnec starostka MVDr. Barbora Jelonková, místostarostka Ing. Roman Goryczka a místostarostka Ing. Ivona Vaňková.