Rok 2017

Fanis Ainacidis. Černá a žlutá – 11. 1. 2017

Ostravský výtvarník s řeckými kořeny Fanis Ainacidis zahájil 11. ledna reprezentativní výstavu svého cyklu Galantní geometrie ve Slezskoostravské galerii v prostorách slezskoostravské radnice. Výstava potrvá do 12. února 2017.

Likvidace nebezpečných stromů – 3. 2. 2017

Tři nebezpečné stromy zlikvidovali hasiči v Kunčicích na ulici Serafínově v pátek 3. února. Vzrostlé nakloněné stromy hrozily pádem na vozovku, elektrické vedení i rodinný dům.

Paní Františka Pavlasová oslavila 100 let – 3. 2. 2017

V Domově pro seniory Kamenec oslavila 100 let paní Františka Pavlasová. Gratulovat jí přišli starostka městského obvodu Slezská Ostrava MVDr. Barbora Jelonková, místostarosta Mario Lyčka a radní Luděk Volný.

Výstava Miroslava Sabeva – 3. 3. 2017

Vernisáž obrazů ostravského výtvarníka Miroslava Sabeva / 8. 10. 1952 – 13. 2. 2011/ se konala ve Slezskoostravské galerii v pátek 3. března. Slovem provázela rozhlasová redaktorka Dagmar Misařová, hostům zahrál Michal Žáček. Výstava potrvá do 31. března.

Společenský ples Slezské Ostravy – 24. 2. 2017

Společenský ples městského obvodu Slezská Ostrava se uskutečnil 24. února v KD Michálkovice.

Křest CD Iva Hrachovce – 23. 3. 2017

Sólista opery Národního divadla v Praze Ivo Hrachovec slavnostně prezentoval ve Slezskoostravské galerii své nové CD nazvané Večerní když zvony znějí. Kmotrem CD a průvodcem večera se stal Alfred Strejček. Ivo Hrachovec zazpíval v galerii písně z nového alba za doprovodu klavíristky Ireny Szurmanové.

Vítání dětí Slezské Ostravy – 25. 3. 2017

Dvě desítky nejmenších občanů Slezské Ostravy byly slavnostně přivítány v sobotu 25. března v obřadní síní slezskoostravské radnice. Jednalo se o děti, které se narodily mezi měsíci říjnem a prosincem 2016.

Rozloučení s Věrou Špinarovou – 1. 4. 2017

Loučí se městský obvod Slezská Ostrava. Květinový věnec s tímto nápisem položili v ostravském krematoriu starostka MVDr. Barbora Jelonková spolu s tajemníkem obvodu Mgr. Gustavem Kuchařem během pohřbu zpěvačky Věry Špinarové, který se konal v sobotu 1. dubna.

Složili služební slib – 4. 4. 2017

Služební slib složilo v Ostravě v prostorách slezskoostravské radnice dne 4. dubna celkem 23 nově přijatých policistů. Řady policistů Moravskoslezského kraje rozšířily 4 ženy a 19 mužů.

Den Slezské – 27. 5. 2017

Areál Slezskoostravského hradu se zaplnil v sobotu 27. května všemi generacemi. Tradiční akce nazvaná Den Slezské, kterou každoročně organizuje městský obvod Slezská Ostrava, přinesl program na celý květnový den včetně večera.

Den učitelů – 28. 3. 2017

Vedení městského obvodu poděkovalo u příležitosti Dne učitelů ředitelům škol společným setkáním a slavnostním obědem 28. března.

Slezská Ostrava vzdala hold válečným veteránům – 28. – 30. 4. 2017

Slavnostní akt u příležitosti 72. výročí osvobození Ostravy se konal v sobotu 29. dubna u památníku 1. československé tankové brigády ve Slezské Ostravě.

Slezská Ostrava darovala krev – 30. 5. 2017

Dne 30. května se setkali v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava dobrovolníci, které slezskoostravská radnice vyzvala, aby se zapojili do hromadného odběru krve. Všichni přítomní dostali od obvodu Slezská Ostrava dárkový balíček, navíc pro ně byla připravena i speciální exkurze krevním centrem.

Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti – 2. 6. 2017

Putovní výstava Archivu města Ostravy Od Petřkovické venuše k Dolní oblasti byla zahájena 2. června v prostorách slezskoostravské radnice. Výstavu, která vznikla při příležitosti oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě, zahájil místostarosta Ing. Roman Goryczka.

Desátý ročník Rock Festu – 3. 6. 2017

Dvě tisícovky rockerů všech generací se bavily v sobotu 3. června na jubilejním desátém ročníku Slezskoostravského Rock Festu.

Memoriál Václava Činčaly – 10. 6. 2017

Poněkud nefotbalové počasí poznamenalo V. ročník Memoriálu Václava Činčaly, který se konal v sobotu 10. června v areálu TJ Sokol Koblov. Celkem osm žákovských fotbalových mužstev srdnatě bojovalo o poháry v nepřetržitém dešti. Poháry týmům předal místostarosta Slezské Ostravy Ing. Roman Goryczka.

Jiskra Hrušov. Kulaté výročí i úspěšná sezóna – 17. 6. 2017

Fotbalový klub TJ Jiskra Hrušov oslavil 17. června již 65. výročí svého založení. Poděkovat pětici zasloužilých činovníků klubu přišla při této příležitosti starostka Slezské Ostravy MVDr. Barbora Jelonková, která provedla také slavnostní výkop zápasu mezi bývalými a současnými hráči klubu.

O pohár starostky Slezské Ostravy – 17. 6. 2017

Několik desítek kynologů všech věkových skupin soutěžilo v kynologickém areálu ZKO Muglinov na ulici Kanczuckého v Hrušově na akci O pohár starostky Slezské Ostravy.

Setkání se zaměstnavateli – 20. 7. 2017

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se na 20. července setkal v obřadní síni slezskoostravské radnici s významnými zaměstnavateli Moravskoslezského kraje. Setkání se účastnili rovněž hejtman Ivo Vondrák a primátor Tomáš Macura spolu s vedením slezskoostravské radnice – starostkou Barborou Jelonkovou a místostarosty Romanem Goryczkou a Ivonou Vaňkovou.

Zahájení provozu linky v Heřmanicích – 20. 7. 2017

Jedno z nejmodernějších úpravárenských zařízení v Evropě zpracovává těžební odpad na heřmanické haldě, která patří k největším ekologickým zátěžím kraje.