Rok 2014

Maria Gabánková: Neodcházení

První samostatnou výstavu v České republice zahájila 23. 10. 2014 ve Slezskoostravské galerii česká výtvarnice Maria Gabánková. Spolu s rodiči opustila Československo jako sedmnáctiletá dívka v roce 1968. V Kanadě se stala uznávanou umělkyní. Absolvovala studium figurální kresby, malby a grafiky na LŠU v Ostravě, University of British Columbia, Vancouver; Montreal School of Art and Design, Vancouver School of Art, Art Students League of New York.

Setkání jubilantů

23. 11. 2014

Starostkou Slezské Ostravy je MVDr. Barbora Jelonková

MVDr. Barbora Jelonková /ČSSD/ se stala starostkou Slezské Ostravy. Zvolena byla na ustavujícím zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava ve středu 5. listopadu. Pro MVDr. Barboru Jelonkovou hlasovalo 28 z 35 členů zastupitelstva. Radnici povede koalice ČSSD, Ostravak, KSČM a Nezávislých. V opozičních lavicích zasednou zástupci hnutí Ano 2011, ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Putovní pohár starosty Slezské Ostravy 2014

Putovní pohár starosty Slezské Ostravy získala v pondělí 24. listopadu ZŠ Pěší. Žáci z Pěší zvítězili ve florbalovém turnaji v muglinovské ČPP Aréně. Poháry žákům předali starostka MVDr. Barbora Jelonková a místostarostové Ing. Roman Goryzcka a Mario Lyčka. Na druhém místě se umístila ZŠ Bohumínská, na třetím ZŠ Chrustova a na čtvrtém ZŠ Škrobálkova. Sportovní soutěž čtyř základních slezskoostravských škol se v obvodě koná již sedmým rokem.

Michael Urbánek. Ostrava Street. 4. prosince – 30. ledna

Ve Slezskoostravské galerii se koná výstava fotografií ostravského fotografa a grafika Michaela Urbánka. Dostala název Ostrava Street a obsahuje 130 fotografií ostravských obyvatel, ulic a zákoutí.

Ocenění občanů – 10. 12. 2014

Vedení městského obvodu ve středu 10. prosince ocenilo občany, kteří se zasloužili o rozvoj a propagaci Slezské Ostravy.

Vítání dětí ve slezskoostravské radnici

V sobotu 13. prosince se konalo ve slezskoostravské radnici vítání nových občánků Slezské Ostravy. Pozvání využili rodiče šestnácti dětí, které se narodily mezi měsíci červnem a zářím 2014.

Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Před radnicí - 2014

Přesně 1000 balónků vypustily k prosincovému nebi stovky dětí, které se sešly v pátek 12. prosince před slezskoostravskou radnicí. Konala se zde tradiční akce Vypuštění balónků s přáním Ježíškovi, která je součástí projektu Český Ježíšek. V řadě obcí a měst České republiky děti ve stejný čas vypouštějí balónky.

Nový rok před radnicí – 31. 12. 2014

Půlnočním ohňostrojem před slezskoostravskou radnicí přivítala Slezská Ostrava nový rok 2015. Na silvestrovských oslavách, na kterých nechyběla reprodukovaná hudba, se již tradičně i přes mrazivé počasí sešly stovky občanů. Vše nejlepší v novém roce popřála příchozím starostka Slezské Ostravy MVDr. Barbora Jelonková.

Loučení s deváťáky

24. 6. 2013 a 23. 6. 2014

Nový školní rok – 1. 9. 2014

Celkem 146 prvňáčků evidují slezskoostravské základní školy v novém školním roce.

Dalibor Andrýsek: obrazy

12. září Ostravský grafik a výtvarník Dalibor Andrýsek vystavuje svá díla ve Slezskoostravské galerii. Výstavu nazval Andrýsek stručně: obrazy. Vernisáž se konala v pátek 12. září a doprovodilo ji Moravskoslezské komorní sdružení spolu se zpěvačkou Simonou Mrázovou.

Veselé kloboukové odpoledne - 13. března 2014

Odbor sociálních věcí Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava uspořádal pro slezskoostravské seniory slavnost nazvanou Veselé kloboukové odpoledne. Slavnost se konala ve čtvrtek 13. března v muglinovském kulturním domě a všichni se u ní výborně bavili. Během veselého odpoledne vystoupily se svými programy děti ze slezskoostravských mateřských škol, k tanci hrála skupina Šmoulové. „Senioři jsou nadšeni a my s nimi. Spokojenost občanů, to je smysl práce, kterou na radnici děláme,“ řekla místostarostka MUDr. Hana Heráková.

Hasiči v Kunčičkách slavili – 10.5. 2014

Mimořádná slavnost se konala v sobotu 10. května v Kunčičkách. Místní Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Kunčičky oslavil 115. výročí založení a také se zde uskutečnilo 9. Setkání hasičských praporů. Podobné setkání dobrovolných hasičů z celé Ostravy se v Kunčičkách odehrálo vůbec poprvé. Popřát hasičům k jejich výročí přišel i starosta Slezské Ostravy Ing. Antonín Maštalíř.

Sportovní den na Slezské – 7. 6. 2014

Historicky první akce nazvaná Sportovní den na Slezské se konala v sobotu 7. června. Zahájení se odehrálo před slezskoostravskou radnicí. Na start přišli pěší, běžci i cyklisté. Čekala je zhruba pětikilometrová trasa kolem haldy Ema a ZOO Ostrava až na hřiště FC Heřmanice Slezská. Na hřišti byl pro účastníky připraven pestrý sportovní program. Akce byla součástí projektu Ostrava – Evropské město sportu 2014.

O Pohár starosty

O Pohár starosty ročníky: 2014, 2013, 2012 a 2011

Vzpomínkový akt

Představitelé obvodu položili kytice u všech pietních míst Slezské – Uctění památky obětí 2. světové války – 30. 4. 2014 - Uctili památku válečných veteránů – 11.11.2013, 30.4.2013, Vzpomínkový akt 2012 a Představitelé Slezské Ostravy uctili památku 2009

Setkání jubilantů

Jubilanti ve Slezské Ostravě