Starostkou Slezské Ostravy je MVDr. Barbora Jelonková

MVDr. Barbora Jelonková /ČSSD/ se stala starostkou Slezské Ostravy. Zvolena byla na ustavujícím zasedání Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava ve středu 5. listopadu. Pro MVDr. Barboru Jelonkovou hlasovalo 28 z 35 členů zastupitelstva. Radnici povede koalice ČSSD, Ostravak, KSČM a Nezávislých. V opozičních lavicích zasednou zástupci hnutí Ano 2011, ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Do funkcí uvolněných členů zastupitelstva byli rovněž zvoleni čtyři místostarostové.

Ing. Roman Goryczka /Ostravak/ má svěřeny odbory školství a kultury a financí a rozpočtu. Ing. Ivona Vaňková bude mít na starosti odbor územního plánování a stavebního řádu a odbor majetkové správy. Rudolf Ficek /ČSSD/ bude řídit odbor technické správy budov a odbor technické správy komunikací, zeleně a hřbitovů. Mario Lyčka /ČSSD/ má svěřen odbor sociálních věcí.

Zastupitelé rovněž zvolili jedenáctičlennou radu. Mimo uvolněných členů zastupitelstva byli zvoleni: Luděk Volný/Ostravak/, Ing. Martin Vidura /Ostravak/, Ivana Šmídáková /Ostravak/, Ing. Justina Kamená /KSČM/, Petr Svačinka /KSČM/ a MUDr. Marian Starý /Nezávislí/.

Starostka MVDr. Barbora Jelonková je členkou Zastupitelstva městského obvodu Slezská Ostrava od roku 2002, mimo jiné zastávala funkci místostarostky a radní. Již druhé volební období je členkou Zastupitelstva Moravskoslezského kraje.