Rok 2019

Hledání. Výstava fotografa Vladimíra Koštiala – 29.2.2019

Díla neobyčejného slovenského fotografa Vladimíra Koštiala jsou od 29. února k vidění ve Slezskoostravské galerii v budově slezskoostravské radnice.

Česko-slovenské violoncellové kvarteto na radnici – 12.2. 2019

V sále slezskoostravské radnice vystoupilo 12. února Česko-slovenské violoncellové kvarteto. Uznávaní hudebníci měli na repertoáru díla Johanna Sebastiana Bacha, Ilji Zelenky, George Goltermanna nebo Davida Poppera. Čtveřice violoncellistů hrála před zcela vyprodaným sálem a po zásluze se jí dostalo po odehrání koncertu dlouhého potlesku. Posluchače koncertu přivítala Mgr. Věra Vahalíková. Koncert připravil městský obvod Slezská Ostrava.

Setkání s podnikateli ve Slezskoostravské galerii – 27. a 28.2.2019

Vedení městského obvodu pozvalo podnikatele působící ve Slezské Ostravě do prostor Slezskoostravské galerie. Po dva únorové večery tak měli slezskoostravští podnikatelé možnost hovořit s vedením obce a informovat o svých záměrech či případných potížích.

Setkání vedení obvodu s občany : Heřmanice – 4.3.2019

Vedení městského obvodu zahájilo 4. března sérii pravidelných setkání s občany. První se konalo v KD Heřmanice. Občané se během večera dozvěděli o připravovaných investičních akcích, samozřejmostí byl prostor k diskuzi. Setkání s občany se postupně uskuteční ve všech osmi částech Slezské Ostravy. „Na podzim pak chceme setkání zopakovat. Rádi bychom vás informovali, co se nám za tu dobu podařilo a jaké máme další plány,“ oznámil příchozím starosta Richard Vereš.

Společenský ples městského obvodu Slezská Ostrava – 8.3.2019

Společenský ples městského obvodu Slezská Ostrava se konal 8. března v KD Michálkovice. Celým večerem provázel známý hudebník a textař Petr Šiška, velký úspěch u publika sklidila stoupající pěvecká hvězda Tereza Mašková. Úvodem pozdravil přítomné starosta městského obvodu Richard Vereš, který všem přítomným popřál příjemnou zábavu. Zpestřením večera se stala taneční vystoupení profesionálních tanečníků, stejně jako bohatá tombola.

Setkání vedení s občany: ZŠ Bohumínská – 11.3.2019

Vedení městského obvodu Slezská Ostrava pokračuje v sérii setkávání s občany. V pondělí 11. března se v jídelně ZŠ Bohumínská debatovalo zejména o problematice sídliště Kamenec.

Setkání vedení obvodu s občany: KD Muglinov 18.3.2019

Veřejné setkání s vedením městského obvodu se uskutečnilo v KD Muglinov v pondělí 18. března.

Etudy Evy Šrámkové ve Slezskoostravské galerii -21.3.2019

Práce výtvarnice Evy Šrámkové /1932 – 2011/ vystavuje Slezskoostravská galerie od 21. března do 3. května. Eva Šrámková, rodačka z Opavy, prožila podstatnou část svého života v Ostravě.

Setkání vedení obvodu s občany: hotel Jan Maria - 25.3.2019

Veřejné setkání občanů s vedením městského obvodu se uskutečnilo v pondělí 25. března v hotelu Jan Maria ve Slezské Ostravě.

Setkání vedení obvodu s občany: Sokolovna Kunčice – 1.4.2019

První dubnové pondělí se zástupci vedení obvodu setkali s občany v restauraci Sokolovna v části Kunčice. Starosta Richard Vereš v úvodu odprezentoval aktivity, které byly realizovány v minulém období i ty, které se plánují pro letošní rok.

Den učitelů ve Slezské Ostravě – 3. a 4. 4. 2019

Poděkování za náročnou práci a přání dalších úspěchů. V tomto duchu probíhalo setkání vedení městského obvodu s pedagogy slezskoostravských mateřských a základní škol. Pedagogové z mateřských škol byli na slavnostní setkání pozváni do Kulturního domu Muglinov 3. dubna, pedagogové ze základních škol o den později.

Setkání vedení obvodu s občany: AGEL Koblov – 8.4.2019

V pondělí 8. dubna se veřejné setkání s vedením městského obvodu konalo v tělocvičně Střední zdravotnické školy AGEL v Koblově.

Setkání vedení obvodu s občany: Kunčičky, 15.4.2019

Vedení obvodu zavítalo mezi obyvatele místní části Kunčičky a odpovídalo na dotazy, které se týkaly především veřejného pořádku a zajišťování úklidu černých skládek, výstavby kanalizačních přípojek, parkování v této části obvodu.

Nextbike zahájil provoz sdílených kol

V pondělí 15. dubna byl zahájen provoz sdílených kol Nextbike.

Na Slezské můžete využít systém sdílených kol Nextbike

Prvních 15 minut jízdy je zdarma, za dalších 45 minut zaplatíte 20 Kč a následně se účtují půlhodinové intervaly po 20 Kč.

Heřmanický vajcovník

V Heřmanicích se povedlo pokořit český rekord v počtu zavěšených kraslic na stromě. Na strom u mateřské školky v Heřmanicích se jich vlezlo přes 31 tisíc.

Cvičení hasičů se tentokrát konalo v areálu dolu Heřmanice.

V sobotu 20. dubna se uskutečnil výcvik jednotky Sboru dobrovolných hasičů Ostrava - Heřmanice v areálu dolu Heřmanice na ul. Orlovská. Cílem výcviku bylo simulovat reálné podmínky zásahu se zraněním na místě zásahu, práce v zakouřeném a neznámem prostředí, poskytování první pomoci a transport postižených osob za využití zdravotnického vybavení a technických prostředků situovaných na vozech JSDH a vytvoření útočného vedení do budovy.

Podej lžičku a poděkuj

27. dubna se před slezskoostravskou radnicí uskutečnila akce Podej lžičku a poděkuj. Zástupci ostravských spolků, podniků, mětské policie, hasičů a rovněž vedení obvodu navařili rúzné polévky, které si mohli návštěvníci za symbolický poplatek vyzkoušet. Jednalo se o charitativní akce, jejíž výtěžek získal Ondra Husák.

Setkání s občany: Slezskoostravská radnice - 29.4.2019

Vedení obvodu uspořádalo 29. dubna setkání s občany v obřadní síni slezskoostravské radnice. Po úvodní prezentaci odpovídalo na dotazy, které se týkaly především parkování v okolí ZOO i poblíž radnice před základní uměleckou školou, zajišťování úklidu nebo dopravní obslužnosti.

Pietní akt v Komenského sadech

Zástupci vedení obvodu, starosta Richard Vereš, místostarostky Ivona Vaňková a Dagmar Macháčková a místostarosta Vladimír Lyčka, se dnes zúčastnili pietního aktu k 74. výročí osvobození Ostravy a ukončení 2. světové války. U památníku Rudé armády v Komenského sadech položili věnce a uctili památku padlých. Výročí osvobození Ostravy si připomenuli spolu se zástupci města, dalších obvodů, vojenských veteránských organizací, politických stran, společenských organizací a dalšími hosty.