Rok 2021

Zimní Slezská Ostrava

Ve Slezské Ostravě je nutné provádět zimní údržbu na 112 kilometrech chodníků a 120 kilometrech vozovek. Pro obvod tyto činnosti zajišťují Technické služby Slezská Ostrava, a především ručním odklizením sněhu vypomáhají dělníci čištění města zaměstnaní úřadem městského obvodu.

Cvičení hasičů

Jednotka dobrovolných hasičů Ostrava - Heřmanice v neděli prováděla výcvik na zamrzlých Koblovských jezerech. Hasiči trénovali různé postupy záchrany osob na zamrzlé hladině. Například pomocí žebříků, lana, hasičské hadice, páteřové desky a pomocí házecího pytlíků s plovoucím lanem. Otužilí hasiči byli vybaveni nepromokavými kombinézami, záchrannou vestou, opaskem a přilbou.

Dobrovolní hasiči získali nové přilby a zásahové obleky

Městský obvod Slezská Ostrava zřizuje celkem pět jednotek sboru dobrovolných hasičů. Jednotky působící v Muglinově, Antošovicích, Heřmanicích, Koblově a Kunčičkách jsou zařazeny do kategorie jednotek požární ochrany JPO III s územní působností, tedy zasahují i na území jiných obcí podle požárního poplachového plánu. Městský obvod postupně dovybavuje jednotlivé jednotky hasičských sborů.

Návrat dětí do školních lavic

V rámci rozvolňování opatření vlády se mohli 12. dubna do základních škol vrátit k prezenční výuce žáci prvního stupně základních škol s tím, že se jednotlivé třídy střídají co týden v takzvaném rotačním režimu – týden jsou ve škole a týden mají distanční výuku doma.

Rajónové čištění

Technické služby Slezská Ostrava provádějí mezi 19. dubnem a 19. květnem rajónové čištění chodníků, vozovek a parkovišť. Uklízí se pomocí čistících vozů i ručně. Rajonové čištění je během celého měsíce naplánováno v mnoha frekventovaných místech obvodu.

Kladení věnců

Představitelé městského obvodu uctili výročí osvobození města Ostravy a konce 2. světové války.

Čtyřlístek na Trnkovecké zahájil provoz

Celkem dvanáct osob se zdravotním postižením již může využívat nového domu, který vyrostl na Trnkovecké ulici ve Slezské Ostravě. Investorem výstavby je město Ostrava, o domy i jejich klienty se stará městská organizace Čtyřlístek.

Tančící mosty

Tančící mosty. Tak nazvalo Národní divadlo moravskoslezské svůj tanečně-hudební happening, který se v patečním a sobotním odpoledni 4. a 5. června odehrával na obou březích řeky Ostravice. Stovky lidí tak mohly sledovat baletky i hudebníky u Loděnice, u mostu Miloše Sýkory nebo u lávky na Kamenci. Divadlo připravilo takovouto propagační akci vůbec takové a u diváků se setkala s nebývalém ohlasem.

Zahradní slavnost v Muglinově

V pátek 18. června v areálu KD Muglinov se konala zahradní slavnost pro seniory městského obvodu Slezská Ostrava, obyvatele DPS Hladnovská, DPS Heřmanická, Komunitního domu pro seniory a členy klubů seniorů.

Slavnostní předání ocenění Osobnostem Slezské Ostravy

V pondělí 28. června se od 17 hodin na Slezskoostravském hradě uskutečnilo slavnostní ocenění Osobností Slezské Ostravy.

Letní kino 9. července

V pátek 9. července se vedle slezskoostravské radnice promítal film Pulp fiction.

Letní kino 16. července

V pátek 16. července se v areálu TJ Sokol Koblov promítal film Bezva ženská na krku.

Letní kino 6. srpna

V pátek 6. srpna se uskutečnilo v areálu hasičské zbrojnice Kunčičky animovaný film Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená.

Letní kino 13. srpna

V pátek 13. srpna se uskutečnilo na travnaté ploše vedle slezskoostravské radnice promítání komedie Samotáři.

Fotbal

V sobotu 14. srpna se uskutečnilo fotbalové utkání FC Heřmanice Slezská - SK Jiskra Rýmařov.

Letní kino v Koblově - 20. srpna

V pátek 20. srpna se uskutečnilo promítání filmu Okresní přebor v areálu TJ Sokol koblov.

Dožínky v Heřmanicích 2021

V sobotu 21. srpna se na fotbalovém hřišti v Ostravě - Heřmanicích uskutečnily již tradiční dožínky. Na programu byla ukázka práce psovodů, koncerty, děti mohly dovádět na skákacím hradu, vyzkoušely hlavolamy. Myslivci připravili zvěřinové hody.